ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 14:01

Başkan Sözen: Side'nin turizmde marka değerini en üst seviyeye çıkaracağız

Başkan Sözen: Sidenin turizmde marka değerini en üst seviyeye çıkaracağız


Antalya Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side'nin turizmde marka değerinin yüksek olduğunu, seçilmesi halinde bu değeri en yükseğe çıkaracağını söyledi.

Başkan Sözen, İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, CHP Manavgat Seçim Koordinasyonu Başkanı Asım Bozkurt ve Partililerle birlikte yeni dönem belediye meclisi üyelerini tanıttı. Sözen, tanıtım öncesi Manavgat'a 29 Mart yerel seçimleri sonrası 5 yıl içinde yaptıkları hizmetler hakkında bilgilendirme yaptı. Manavgat'ın 200 bin yatak kapasitesiyle birinci önceliğinin turizm olduğunu belirten Sözen, bu bağlamda belediye meclisi üyeleri arasında ilçede uzun yıllar profesyonel manada turizm sektörüyle uğraşan turizmcilerin olduğunu kaydetti. 30 Mart mahalli seçimler kapsamında rakip partilerin turizmi engelleyecek kara propagandasına hiç kimsenin inanmaması gerektiğinin altını çizen Sözen, Manavgat gelirlerinin 50 ilden büyük olduğu bilincinde olduklarını 34 gün sonra yapılacak olan seçimde ikinci defa yetki alması halinde turizm çıtasını daha da yukarı çekeceklerini söyledi.

200 bin yatak kapasitesi ile Antalya'ya gelen turistin üçte birinin Manavgat'ta ağırlandığına dikkat çeken Sözen, yıllık yaklaşık 4,5 milyar lira turizm girdisinin oluştuğunu ifade etti. Sözen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Beş yılda yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. Manavgat'ın birinci önceliği turizm. Bizde turizmi önemli görüyoruz ve önemsiyoruz. Bilindiği üzere Side turizmde bir dünya markası. Bu markayı daha da yukarı çekeceğiz. Bu marka değerini koruyacağız. Manavgat'ın 64 kilometre kıyı şeridi bandını gözümüz gibi koruyacağız. Belediye meclisi üyesi arkadaşlarımız arasında profesyonel anlamda turizmci arkadaşlarımız var. Onların birikiminden istifade edeceğiz." diye konuştu.

Sözen, konuşmasının ardından belediye meclisi üyeleriyle birlikte ırmak kenarında hatıra fotoğrafı çektirdi.

















KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER