ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 15:23

Başkan Posbıyık, savaşın maketlerini inceledi

Başkan Posbıyık, savaşın maketlerini inceledi


Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İmam Hatip Lisesi öğrencilerince yapılan tarihi savaşların panoramik maketlerini inceledi. Öğrencilerin çalışmalarını takdir ettiğini belirten başkan Posbıyık, öğrencilere gereken tüm desteği vereceğini söyledi.

        Gençlik Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda öğrencileri ziyaret eden Halil Posbıyık, yapılan çalışmaları teker teker inceledi. Öğrencilerden proje hakkında bilgi alan Posbıyık, asker, top, sur ve diğer çalışmalarda kullanılan malzemeleri duyunca şaşkınlığını gizleyemedi.

        Öğrencilerin akılcı ve güzel bir çalışmaya imza attıklarını ifade eden Başkan Posbıyık, şehirde yaşayan herkesin bu çalışmayı mutlaka görmesi gerektiğini kaydetti.

        Başkan Posbıyık, "Çok enteresan, burada herkesin gönlünü kafasını vererek yaptığı güzel işler görüyorum. Yaptıkları bu çalışmalarla tarihin derinliğine yürüyorlar ve bizzat kendileri içinde yaşıyor. Hatta figüranları da kendileri üretiyorlar. Bunu bir öğrenci için en büyük keyif olarak düşünüyorum. Hayatları boyunca bu tarihi bilgileri akıllarından silmeleri mümkün değil. Çünkü sadece gözleri ve beyinleriyle okumuyorlar. Bizzat üretime katkıda bulunmak suretiyle muhteşem eserler ortaya çıkarmışlar. Hiç böylesini görmemiştim. Bunların modern tarzla, teknoloji ile yapılanı görmüştüm ama el emeği, göz nuru ile bütün talebelerin büyük bir şevkle küp şekerlerden surların olduğu, küçük askerlerin yapılması ve keplerinin giydirilmesi enteresan bir şey, bunu tarif edemiyorum." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER