ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 13:10

Başkan Özhaseki, meydandaki çalışmaları yerinde inceledi


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki haftaya, yapım çalışmaları süren bazı projeleri yerinde görerek başladı. Özellikle Kaleiçi, Mimarsinan ve Kurşunlu Parkı'nda incelemelerde bulunan Başkan Özhaseki, zaman zaman parkta bulunanlarla da sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki incelemelerine Cumhuriyet Meydanı'ndan başladı. Başkan Özhaseki'nin inceleme turunda Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Cengiz Tekinsoy ve ilgili daire başkanları da hazır bulundu. Önce Kaleiçi'ndeki çalışmaları ardından da meydandaki cephe düzenlemelerini gören Başkan Özhaseki çalışmaların gidişatı hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Cumhuriyet Meydanı'ndan Kurşunlu Parkı'na geçen Başkan Özhaseki, yenilenecek olan parktaki çalışmaları takip etti. Proje üzerinden parkın yenilendikten sonraki halini gören Başkan Özhaseki, inşaatta kullanılacak malzemelerle yakından ilgilendi. Başkan Mehmet Özhaseki parkta bulunan taksici esnafı ve bazı vatandaşlarla da sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki Kurşunlu Parkı'ndan sonra Mimarsinan Parkı'na geçti. Gevher Nesibe Medresesi önünden parka giren Başkan Özhaseki, Selçuklu Müzesi'ne dönüşecek olan medresenin son durumu hakkında da bilgiler aldı. Ardından yine proje üzerinden Mimarsinan Parkı'nın son halini inceleyen Başkan Mehmet Özhaseki, "Kar gelip kış tam olarak kendisini gösterene kadar yapım ve inşaat çalışmalarını devam ettirmek istiyoruz. Bugün de hem Kaleiçi, hem de Kurşunlu ve Mimarsinan Parkları'ndaki son durumu yerinde gördük. Ayrıca meydana çıkan bulvarlardaki cephe kaplama çalışmalarını inceledik. Şehrin sosyo-kültürel hayatına katkı sağlayacak, estetik yönden gelişimini hızlandıracak bu projeleri en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER