ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 18:08

Başkan Özgan, listemizde 4 bayana yer verdik

Başkan Özgan, listemizde 4 bayana yer verdik


8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan, meclis üyesi adayları ile birlikte işyerlerini ziyaret ederek karanfil dağıtıp Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Göç yolu üzerinde bulunan AK Parti Kozan Belediye başkan adayı Mimar Kazım Özgan seçim bürosu önünden başlayarak işyerlerini ziyaret eden Başkan Özgan ve meclis üyesi adayları işyerlerinde çalışan bayanlara kırmızı karanfil vererek Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Özgan ziyaretleri sırasında vatandaşların istek ve temennilerini de dinledi.

Kadınlara vermiş oldukları önemi meclis üyesi aday listesinde dört bayan aday ile gösterdiklerini belirten Başkan Özgan, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile kadınlarımıza karanfil dağıtarak günlerini kutluyoruz. Kadınlarımız çağdaş uygarlık düzeyinde müstesna yerlerini hak ederek almaktadır. Türk kadını tarihin en eski zamanlarından itibaren erkeğin yanındaki yerini almıştır. Gün gelmiş, cepheye cephane taşımış gün gelmiş cephede erkeği ile yan yana çarpışmayı bilmiştir. Fedakâr kadınlarımız, Avrupa'daki hemcinslerinden önce Ulu Önder Atatürk sayesinde seçme ve seçilme haklarını kazanmışlar, hayat tarzları ve saygın kişilikleriyle dünya kadınlarına örnek olmuşlardır. Bizde ilçemizde kadınlarımıza vermiş olduğumuz önemi meclis üyesi aday listemizde dört hanım kardeşimize yer vererek gösterdik." şeklinde konuştu.

Karanfil dağıtımına AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Poyraz ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Kurtaran eşlik etti.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER