ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 14:32

Başkan Dündar, Ovaakça’da vatandaşı dinledi

Başkan Dündar, Ovaakçada vatandaşı dinledi


Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Ovaakça Santral Mahallesi'ni ziyaret edip vatandaşların sorunlarını dinledi.

    Başkan yardımcıları ve bürokratları ile birlikte Santral Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Dündar, Osmangazi’ye bağlanmasının ardından Ovaakça’ya çok ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi. Meydan düzenlemesi, muhtarlık ve hizmet binası, yol düzenleme ve asfalt çalışmaları, çocuk parkları gibi birçok hizmetin getirildiği Ovaakça’da, hizmetlerin bundan sonrada artarak süreceğini söyleyen Dündar, “Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda mahallelerimize hizmet götürüyoruz. Klasik hizmetlerin dışında, sağlık, eğitim ve spor tesisleri gibi, belediyemizin sorumluluğunda olmayan konularda da yatırımlarımız, hizmet desteğimiz sürüyor. Santral mahallemizde de, vatandaşların talebi doğrultusunda Hz. Ebubekir Camii'nin çevre düzenlemesini gerçekleştirdik. Yine bu mahallemizde bir çocuk oyun parkını hizmete açtık.” dedi.

    Bir kıraathanede vatandaşlarla çay içip sohbet eden Dündar, mahalle sakinlerinin istek ve şikayetlerini dinleyip, beraberindeki bürokratlarına gelen talepleri not aldırdı. Belediye ile ilgili taleplerin ilgili müdürlükler aracılığı ile çözülmesi için talimat veren Dündar, vatandaşların bazı kamu kurumlarının çözmesi gereken sorunlarıyla ilgili de gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Osmangazi’de, vatandaştan gelen taleplere, bu bizim işimiz değil diyerek asla bakmadıklarını ifade eden Dündar, sorunun çözümü için ilgili kurumlarla irtibata geçerek sorunun çözümü için gerekli girişimlerde bulunduklarını belirtti.

    Daha sonra yapımı tamamlanan çocuk parkını ziyaret eden Dündar, burada mahallenin kadınları tarafından karşılandı. Park için Başkan Dündar’a teşekkür eden kadınlarla bir süre sohbet eden Dündar, aileleri ile birlikte kendisini karşılamaya gelen çocuklara da çeşitli oyuncaklar dağıttı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER