ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 13:35

Başkan Dündar: İnsaf sahibi her gözün göreceği büyük işler yaptık

Başkan Dündar: İnsaf sahibi her gözün göreceği büyük işler yaptık


Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, seçimlerin ardından yürürlüğe girecek olan Büyükşehir Yasası’yla ilgili mahalle ve köy muhtarlarına bilgi verdi. Yasa ile birlikte hizmetlerin artık bir noktadan planlanıp gerçekleştirileceğini ifade eden Dündar, bugüne kadar geçirilen süreci, “10 yılda insaf sahibi her gözün göreceği büyük işler yaptık.” sözüyle özetledi.

Çarşamba Belediyesi, Adapark Göl Restoran’da düzenlediği iftar yemeğinde mahalle ve köy muhtarlarını misafir etti. İftarın ardından son 10 yıldaki belediyecilik hizmetleri, şehircilik faaliyetleri, ilçenin geldiği durum ve büyükşehir yasası konularında değerlendirmelerde bulunan Dündar, yasanın yürürlüğe girmesiyle birçok değişiklik yaşanacağını dile getirdi. Başkan Dündar, en önemli katkısının ise daha büyük projelerin hayata geçirilme süresinin kısalacağını kaydetti.

"KÖY KAVRAMI KALKACAK"

İlçenin artık tek elden hizmet alacağını ifade eden Çarşamba Belediye Başkanı Dündar, “İlçe ve beldelerimizde bulunan tüm köylerimiz yeni yasayla mahalleler olacaklar ve o şekilde hizmet alacaklar. Hizmet, bir noktadan planlanmış ve bir noktadan dağıtılmış olacak. Bu çok önemli ve faydalı bir gelişme olarak inşallah seçimlerle birlikte 2014'ten itibaren uygulanacak. Yeni düzenlemeyle birlikte çok daha fazla işleri, çok daha büyük kaynakları kullanma ve daha kısa süreler içerisinde büyük işleri gerçekleştirme imkânını hep birlikte elde etmiş olacağız. Bu çok önemli bir gelişme çalışmalarımızı ve geleceğe dönük işlerimizi buna göre planlıyoruz.” diye konuştu.

"10 YILDA ÇARŞAMBA ÇOK DEĞİŞTİ"

İnsaf sahibi her gözün görebileceği büyük işler yaptıklarını söyleyen Başkan Hüseyin Dündar, “10 yıllık süre içerisinde çarşambamızda insaf sahibi her gözün göreceği ve insaf sahibi her aklın her kalbin idrak edeceği, kabul edeceği çok büyük çalışmalar yaptık. Geride bıraktığımız süre içerisinde belediyemiz sayıları altmışı aşan belli başlı büyük projeleri gerçekleştirdi. Bunların maliyetleri 250 milyonu buluyor ve 2013 yılını itibariyle de şu an üzerinde çalıştığımız ve mahalli büyüklükleri 70 milyonu aşan önemli çalışmalarımız var. Eski sebze hali ve stadyumun bulunduğu alandaki çarşı çalışmamız, yeni konut alanı çalışması orada yaptığımız düzenlemeler, geçtiğimiz günlerde iki üç gün önce inşasına başladığımız Ondokuzmayıs Üniversitesi'ne bağlı üçüncü fakülte inşaatımız diğer inşaatlarımız Çarşamba şehir merkezinde, Çarşamba ilçesi genelinde yaptığımız yol altyapı faaliyetlerimiz büyük çalışmalar olarak takdir görüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

"İLÇEMİZİ BİR BÜTÜN OLARAK PLANLAYACAĞIZ"

Çarşamba’yı bir bütün olarak planlayarak tüm bölgenin ihtiyaçlarını ayrı ayrı yerinden tespit edip gerekli proje ve programları doğru ve pratik olarak ortaya koyacaklarına değinen Başkan Yılmaz, “Bunların çalışmalarını yaparak çok kısa süre içerisinde bu yasanın getirmiş olduğu imkanları inşallah köylerimizde, mahallelerimizde artık yeni mahallelerimizde ayrı ayrı hep birlikte görme imkanımız olacak. Çarşambamızı bir bütün olarak inşallah bu anlayışla geleceğe taşımaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER