ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:32

Başkan Çakır: Vatandaşların verdiği destek bizi cesaretlendiriyor

Başkan Çakır: Vatandaşların verdiği destek bizi cesaretlendiriyor


Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, kent genelinde yürüttükleri çalışmalarda vatandaşların verdiği desteğin kendilerini cesaretlendirdiğini söyledi. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı mahallelerde asfaltlama işlemlerinin hızla devam ettiğini kaydeden Çakır, Yavuz Selim Mahallesi'nde birinci etap çalışmaların tamamlandığını belirterek, "Sabredince oluyor." ifadelerini kullandı.

        Yüksel Çakır, ilde devam eden altyapı çalışmaları konusunda açıklamalarda bulundu. Yaz sezonu başında kent genelinde yıl içerisinde 100 kilometre sıcak asfalt, 200 kilometre kaldırım çalışmasının yapılacağını dile getiren Başkan Çakır, Ramazan ayının ortasına kadar 25 kilometrelik sıcak asfalt, 50 kilometrelikte kaldırım çalışmasının yapıldığını belirtti.

        Yavuz Selim Mahallesi'nde yürütülen ve birinci etap çalışmalarının tamamlandığı bölgede mahalle muhtarı Miktad Yurt ile incelemelerde bulunan Çakır, çalışmalardan dolayı kendilerine gösterdiği hoşgörü sebebiyle vatandaşlara teşekkür etti.

        Başkan Çakır, şöyle konuştu: "Ramazan ayı olmasına karşılık büyük bir özveri ile hemşehrilerimizin yaşamış oldukları sıkıntıları biran evvel bertaraf etme adına, şu sıcak mevsimde 200 derecelik asfaltı dökmek suretiyle, hemşehrilerimizi bu sıkıntıdan kurtarmak için gayret sarf eden çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizim bir sloganımız vardı 'Sabredince oluyor' Şu anda Yavuz Selim Mahallesi birinci etap asfaltlama çalışmaları tamamlamak ve finali yapmak üzereyiz. Bu bölgede asfaltlama çalışması yapılıncaya kadar yürütülen hazırlıkları, Erzincan belediyesinin diğer kurumlarla birlikte 4 yıl içerisinde kademeli şekilde yapılmıştır ve yapılmaya devam ediyor."

        "ÇİLE ÇEKMEYİNCE MÜKAFAT OLMUYOR"

        Belediye Başkanı Yüksel Çakır, "Çile çekmeyince, her hangi bir şekilde meşakkat olmayınca bir nimet ve mükafat olmuyor. Şuanda hemşehrilerimizin eğer bundan sonra Ergenekon Mahallesi'nde ve yapımı devam eden diğer mahallelerde yaşam standardı yüksek bir hayat sürecekseler, kaldırımlarıyla, yollarıyla, alt yapısıyla, üst yapısıyla, parklarıyla bunun öncelikle sırasıyla alt yapı çalışmalarını yürütülmesi ve bu çalışmalarda yürütülürken bir çile sürecinin olması gerekiyor. Ama hemşehrilerimiz hoşgörüleri ile bizlere cesaret verdiler ve bizlerde bunlardan aldığımız cesaretle bu çalışmaları bu aşamaya getirdik. Alt yapısı biten yerlerde asfaltlamayı yaparak, bu yıl koyduğumuz 100 kilometre asfalt, 200 kilometre kaldırım imalatında şuanda 25 kilometre sıcak asfalt, yaklaşık 50 kilometrelik kaldırım hedefini tutturmuş bulunuyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

        Yavuz Selim Mahallesi muhtarı Miktad Yurt ise, belediyenin yapmış olduğu çalışmalar ile mahallenin her geçen gün modernleştiğini ve daha kaliteli bir yaşanabilir mahalle hüviyetine büründüğünü ifade etti. Yurt, "Yürütülen çalışmalar sebebiyle belediye çalışanlarını teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramı'ndan sonra ikinci etap çalışmaları hızlanacak ve mahallenin bütün sokakları gerek asfalt, gerekse kaldırım çalışmaları tamamlanmış olacaktır." açıklamasında bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER