ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 19:31

Başkan Büyükkılıç, sosyal konut çalışmasını inceledi


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Karacaoğlu Mahallesinde yer alan 4 ayrı sosyal konut binasında incelemelerde bulunarak bilgi aldı ve daireleri tek tek gezerek kontrol etti.

Kamulaştırılan alanlarda mülkü olanları hiçbir zaman mağdur etmediklerini şimdiye kadar 2580 daireyi takas yolu ile kamulaştırılan alanlarda mülkü olanlara teslim ettiklerini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Karacaoğlu Mahallesi toplam 150 dairelik sosyal konut inşaatın tamamlandığını ve hak sahiplerine verileceğini söyledi.

Bahçe ve çevre düzenlemesi ile bahçe duvarlarının yine belediye tarafından yapılacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesince sosyal konut inşa ederek kamulaştırılan alanlar ile gecekondu sahipleri ile takas yaparak imar hareketliğini sağlıyoruz. Bu çalışmamızın sonucu ortada Gültepe, Köşk ve Yıldırım Beyazıt mahalleleri bunlara en iyi örnektir. Şimdi sıra, Battalgazi, Küçükali, Karacaoğlu, Keykubat Mahallelerindedir. Bu semtlerde sosyal konut yaparak arsa temizlenmesi vesile oluyor ve kentsel dönüşümü sağlıyoruz. 150 daire tamamlanmış oturmaya hazır. Hak sahiplerini bekliyor. Bu binalarımız piyasada satılan binalardan konfor, yapı malzeme ve kullanılan malzemeden fazlalığı var, eksiği yoktur. Tüm malzemeler TSE belgeli ve 1. sınıftır” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 10 katlı binada bulunan dairelerin 80 ile 100 m2 binalarda asansörlü ısı yalıtım bulunduğunu sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER