ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 12:24

Başkan Büyükkılıç ev sohbetlerine katılıyor

Başkan Büyükkılıç ev sohbetlerine katılıyor


Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, seçim çalışmaları kapsamında Germir Mahallesi'nde vatandaşlar ile bir araya geldi.

Büyükkılıç, sohbette yeni projeler ile önümüzdeki dönem kültür vadisi projesi kapsamında tarihi geçmişi ve yapıları ile en önemli turizm merkezlerinden birisi olacak Germir mahallesi ile ilgili yapılacak çalışmaları anlattı. Germir programında Başkan Büyükkılıç’a AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Timur Barlas, parti yöneticileri ve Meclis üyesi adayları da eşlik etti.

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Melikgazi Belediye Başkanı ve Ak Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, "Germir Mahallemiz Melikgazi için en önemli merkezlerden bir tanesidir. Tarihi geçmişi ve yapıları ile Kültür Vadisi projesinin en önemli ayaklarından birisi olacak olan Germir, özellikle inanç turizmi konusunda önemli bir konuma sahiptir. Ayrıca tarihi evleri, çeşmeleri ve yapıları önümüzdeki dönemde restorasyon çalışmalarımız ile tarihimize yeniden kazandırılacak ve adeta tarihi gün yüzüne çıkartacağız. Belediye olarak, Germir’de yapacağımız bir diğer çalışmada tarihi geçmişi çok eskiye dayanan ve geçmişte o bölge için çok önemli geçim kaynağı olarak görülen Germir Bezirhanelerini yeniden canlandırma projesidir. Planlamalar yapıldı ve yakın zamanda çalışmalara başlayacağız." dedi
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER