ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 14:09

Başkan Büyükkılıç, çocuklara satranç kitabı hediye etti


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, hafta sonu park ve bahçelerde gönüllerince oynayan çocuklarla sohbet ederek onlara satranç kitabı hediye etti.

Satranç sporunun hayattan kopuk yapay olmayıp bizzat hayatın gerçeklerinden esinlenerek ortaya çıkmış bir oyun olduğu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, çocukların düşünme, muhakeme ve ani kararlar verebilme özelliklerini ortaya çıkaran ve geliştiren satranç sporun desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Melikgazi Belediyesince yapılan parkların çok maçlı ve büyük ölçekli olup her yaş grubuna ve her kesime hizmet verebildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Melikgazi Belediyesi olarak parklarımızı özellikle çocuklarımızın güvenli alanlarda oyun oynamalarını sağlamak için özen gösteriyoruz. Trafik akışından uzak, sağlıklı ve yeşil alanlar içerisinde, çok amaçlı spor aletleri ile oyun gruplarımız parklarda yer almaktadır. Hafta sonu parkları gezerek onlarla sohbet ederek dersleri hakkında bilgi alırken parklar ile ilgili memnuniyetlerini de sordum. Çocuklarımıza Satranç Masalı isimli birer kitap hediye ederek eğitimlerine katkı sağlamak istedik. 14 sayfası satranç ile ilgili hikâye, 12 sayfa oyun kuralların yer altığı ve içerisinde satranç panosu ile taşlarının yer aldığı kitap çocukların eğitimine katı sağlayacaktır.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER