ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 12:11

Başkan Burma, Büyükşehir'in çalışmalarını denetledi

Başkan Burma, Büyükşehirin çalışmalarını denetledi


Atakum'da yaşanan sel felaketi sonrası başta Samsun Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, ilgili kurumlar tarafından yapılan çalışmaları denetleyen Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, "İlçede yaşayan vatandaşlar merak etmesin bu işin peşini bırakmayacağız." dedi.

    Seli önlemek ve yüzeysel suların denize kanalize edilmesi için şu an pek çok noktada çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, "Gerek yapılan dere ıslahları gerekse yukarıdan gelen suyun akış noktalarında alınacak önlemler ile yağmur sularını kontrol altına alarak, bizim belirleyeceğimiz yönde akmasını ve denize ulaşmasını sağlamak amacı ile yürütülen çalışmalar son hızla sürmektedir.tüm bu çalışmaları gerçekleştiren başta Büyükşehir belediyemiz olmak üzere tüm ilgili ve yetkililere teşekkür ediyorum." dedi.

    İlçe halkının en önemli sorunlarından birisi olan selin bir daha yaşanmaması için kendilerinin de çalışmalara bizzat katıldıklarının da altını çizen Başkan Burma, "Metrekareye 205 kilogram yağışın düştüğü bir felaketi can kaybı olmadan, yalnızca mal kaybı ile atlattık. Bu çalışmalar sona erdiğinde umarım mal kaybı da yaşamayız, Her yağmur yağdığında yüreğimiz ağzımıza geliyordu artık bunu yaşamayacağız. Atakumlu merak etmesin ben, kentimizde seli önlemek adına istediğimiz bütün çalışmalar bitene kadar bu işin takibini bırakmayacağım." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER