ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:37

Başkan Başer: Bayramlar dargınlık ve kırkınlıkların unutulmasına vesile olur

Başkan Başer: Bayramlar dargınlık ve kırkınlıkların unutulmasına vesile olur


Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, bayramların en müstesna günler olduğunu belirterek bu günlerin dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına vesile olduğunu söyledi.

    Başkan Başer, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada dini günler ve bayramlarda insanların birbirlerine olan sevgi, saygı, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının en üst seviyeye çıktığını kırgınlık ve dargınlıkların unutulduğunu belirtti.

    Başer, şunları söyledi: “Huzur ve barış içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramının vatanımıza, milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa hayır getirmesini diliyorum. Bayramlar, milli ve manevi değerlerimizin daha yoğun yaşandığı günlerimizdir. Dinimizin en anlamlı günlerinden olan Kurban Bayramı'nda da kırgınlıklarımızı, dargınlıklarımızı geride bırakarak sevgi, hoşgörü ve kardeşlik içinde olmalıyız. Yine mübarek Kurban Bayramı'nın bütün İslam aleminin birlik beraberliğine katkı sağlamasını, zulüm altında olan Müslümanların zulüm altından kurtulmasını, Müslüman ülkelerde akan kanların, akan göz yaşlarının bir an önce durmasına vesile olmasını diliyorum.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER