ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 13:02

Başkan Aydınlı: Gençler için 10 milyon liralık yatırım yaptık

Başkan Aydınlı: Gençler için 10 milyon liralık yatırım yaptık


AMASYA (CİHAN)- Amasya’nın Merzifon ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, belediye olarak gençliğe önem verdiklerini belirterek, “Olimpik yüzme havuzu, sentetik çim saha, gençlik merkezi ilçemize spor açısından farklı bir ivme kazandıracak. Bu tesislerle gençliğe 10 milyon liralık yatırım yapmış olacağız. ‘2013 yılı gençliğin yılı’ sloganıyla hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz.” dedi.
Merzifon Belediye Başkan Aydınlı, yapım çalışmaları tamamlanmış olan ‘Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yapılan yüzme havuzunun ‘Geleneksel Merzifon Haftası’nda açılacağını kaydeden Başkan Aydınlı, “Yüzme havuzumuzu bu akşam itibariyle halkımızın hizmetine sunuyoruz. Yarı olimpik yüzme havuzumuz birçok ilimizde yok. Çok şükür Merzifon halkımızın isteğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.
“ENGELLİ VATANDAŞLAR SUYA ASANSÖR YARDIMI İLE İNECEKLER”
‘2013 yılı gençliğin yılı’ sloganıyla hareket ettiklerine belirten Aydınlı; “Bölgenin parlayan yıldızı olma yolunda hızla ilerleyen Merzifon’da gençliğimize ayrı bir önem veriyoruz. Bu kapsamda yapımlarını tamamladığımız yüzme havuzu, sentetik çim sahamızın açılışlarını yapıp, gençlik merkezimizin de açılışını gerçekleştireceğiz. Merzifon haftamız her yıl olduğu gibi bu yılda açılış ve temel atma törenleri ile geçecek. Halkımıza ne söz verdiysek tek tek yerine getiriyoruz.
Yüzme havuzunda 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız faydalanacaktır. Yaklaşık 2 metre derinliğinde olan havuzumuzu bütün gençliğimiz ve halkımızın hizmetine sunduk. Haftanın belirli gün ve saatlerinde eğitmenler tarafından yüzme kursları verilecek. Çalışan ve öğrencilere göre yüzme saatleri belirlenecek. Yüzme havuzumuzda ayrıca engelli asansörü de dizayn edildi. Engelli vatandaşlarımız suya asansörle inebilecekler. 9 bin 500 metre kare üzerine inşa edilen tesisimizde bölgesel yüzme yarışlarına ev sahipliği yapabilecek konumdayız.” ifadelerini kullandı. CİHAN
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER