ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 10:45

Başkan Altepe, Vali Harput'la vedalaştı

Başkan Altepe, Vali Harputla vedalaştı


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, merkeze alınan Bursa Valisi Şahabettin Harput’u Valilik’teki makamında ziyaret ederek, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Harput’un Bursa için büyük kazanç olduğunu söyleyen Başkan Altepe, "Vali Harput, Bursa’ya geldiği ilk günden beri bizlere çok şey kattı. ‘Halkın valisi’ olan değerli büyüğümüz 6 yıl boyunca dolu dolu çalıştı. Birikimi, tecrübesi, devlet adamlığıyla öncü oldu. O artık Bursalı. Harput’un bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Bursa’ya destek vermeye devam edeceğine inanıyorum. Bursa halkı adına şükranlarımızı sunuyorum." diye konuştu.

"Bursa'da görev yapmak onurdur" diyen Vali Harput da Bursa ile ilgili duygularını ifade ettiği ziyarette, "Dünya çapında bir medeniyeti kazanan büyük imparatorluğun kurucu başkenti Bursa’da, Allah nasip etti, görev yaptım. Bursalıların samimi desteklerini görmek çok mutlu etti. Varlığımızın tek sebebi kente daha da faydalı olmaktı. Her günü, Bursa’nın gücüne nasıl daha güç katarız diye düşünerek geçirdik." dedi.

Hiç hesap yapmadan Bursa’da özveriyle görev yaptığını anlatan Harput şunları kaydetti: "Biz paylaşımla, işbirliğini önemseyen bir anlayışla hizmet ettik. Asıl hizmet gönül hizmetidir. İnsanlara devletin güler yüzünü, sevecenliğini, devletin millet için varlığını, insanları devlet kapısına ayakları titreyerek değil inanarak gelebilmelerini sağlamayı istedik. Her şeyin bir sonu var, burada uzun süre görev yaptım. Ömrün de bir sonu var. Ben Bursa’ya aşığım, ötesi yok. Bursa için şiir yazdım" diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER