ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:32

Başkan Akgül, Mamaklı müteahhitlerle

Başkan Akgül, Mamaklı müteahhitlerle


Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçede faaliyet gösteren müteahhitlerle bir araya geldi. Mamak Belediyesi'nin Lale İş Merkezi'nde düzenlediği toplantıya, bine yakın müteahhit ve yapı denetim firmalarının temsilcileri katıldı.

Toplantıya; Başkan Akgül'ün yanı sıra Grup Başkan Vekili Faruk Gültekin, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Göksu, ASKİ Bölge Müdürü Serdar İnal, Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdoğan Karadağ, Başkan Danışmanı Aydın Demir, Mamak Müteahhitler Derneği Başkanı Sezai Mallı ve Altındağ Müteahhitler Derneği Başkanı Mehmet İpek katıldı.

Müteahhitlerin istek ve taleplerinin dinlendiği toplantıda, Mamak Belediyesi'nce bölgede yapılan konutlarda uygulanma zorunluluğu bulunan asansör, mantolama ve kot farkı 3 metreyi geçen yerlerde istinat duvarı uygulanması ele alındı. Müteahhitlerin sorunlarını çözerek, önünü açmak adına yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini kaydeden Akgül, "Biz hiç bir zaman 'biz yaptık oldu' demedik. Mamak, Ankara'nın gözde ilçesi olduysa hepimizin eseri."
dedi.

Toplantının amacının; belediyeye, müteahhitlere ve özel yapı denetim firmalarına düşen görevlerin gözden geçirilerek, ortaya çıkabilecek sorunların çözümüne ilişkin konuşmak olduğunu vurgulayan Akgül, Mamak'ın, en fazla değişim yaşayan ilçe, Mamak Belediyesi'nin de en fazla ruhsat veren belediye olduğunu söyledi. 2011 yılında ruhsat sayısının 782, iskân sayısının da 804'e ulaştığını belirten Akgül, 2012 yılında da 719 ruhsat ve 791 iskân verildiğini söyledi. Mamak'ın, her geçen gün imar yönetmeliğine uygun modern ve sağlam binalara kavuştuğunu belirten Akgül, "Mamak'ta müteahhitlik camiası sizlerin sayesinde daha güvenilir. Kazanan hem belediye hem müteahhit hem de Mamak oldu." dedi. Akgül, ayrıca, müteahhitleri, binaların yapımı konusunda titiz davranmaları ve inşaat alanı etrafında da gerekli güvenlik önlemleri almaları konusunda uyardı.

Mamak'taki altyapı çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla toplantıya katılan ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Göksu da ilçede 4 yılda ciddi çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Göksu, "Mamak, çok hızlı gelişip, çok hızlı değişim yaşayan bir ilçe. Mamak'ta içme suyu, atık su ve yağmur suyu konularında ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Geçtiğimiz 3 yılda Mamak'ta 103 kilometre atık su-yağmur suyu ve 62 kilometre içme suyu borusu döşendi." diye ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER