ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 18:47

Başer: "STK’lar toplumun dinamiğidir"

Başer: "STKlar toplumun dinamiğidir"


AK Parti Yozgat Miletvekili Yusuf Başer, sivil toplum kuruluşlarının (STK) bulundukları yörenin gelişmesine önemli katkı sağladığını, bu nedenle toplumun dinamikleri olduğunu söyledi.
Hafta sonunu geçirmek üzere memleketi Yozgat’a gelen AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, beraberinde Merkez İlçe Başkanı Musa Halıcı ve parti üyeleri ile birlikte ilde faaliyetini sürdüren sivil toplum temsilcilerini ziyaret etti. İlk olarak Yozgat Eczacılar Odasını ziyaret eden Milletvekili Başer, Eczacılar Odası Başkanı Harun Lekesiz ile eczacıların sorun ve beklentileri üzerine sohbet etti. Ardından Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Doğan’ı ziyaret eden Milletvekili Başer, yaptığı açıklamada sivil toplum örgütlerinin önemine değindi. Başer, "Yozgat'ta sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulunduk. Sivil Toplum Kuruluşları toplumun dinamikleridir. Amacımız AK Parti Yozgat İl ve İlçe yönetimlerimizle beraber STK’ların dertleriyle ve sorunlarıyla nasıl başa çıkabiliriz, onlara nasıl yararlı olabiliriz ve en kısa zamanda bu sorunlara nasıl çözüm getirebiliriz noktasında fayda sağlamak. Bu konulara çözüm getirmek için de sadece seçimden seçime değil, her zaman bu konularla uğraşmamız gerektiğinin bilincinde olduğumuz için buradayız." dedi.
AK Parti olarak her zaman doğrudan, adaletten ve haktan yana olduklarını ifade eden Başer, "Vatandaşlarımızın lehine olacak kararlarda sivil toplum kuruluşları ile omuz omuza birlikte dayanışma gösteriyoruz ve bunun mükafatını da her seçimde vatandaşımızın kendilerine olan desteği artırarak oyları ile vermektedir. Bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. STK’larla birlikte dayanışma içinde ellimizden gelen desteği göstereceğiz. İlimizin önceliklerini belirleyip, bu öncelik sırasına göre sorunlarımızı çözerek, Yozgat halkının devletten hak ettiği hizmetleri zamanında ve en iyi şekilde almasını sağlamak istiyoruz." diye konuştu.
Daha sonra Yozgat Özel Şifa Hastanesi'ni ziyaret eden Başer, Hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Erol Doğan ile görüştü. Başer, "İlimizin özel hastanesi olan Şifa Hastanesi sağlık alanındaki hizmetinin yanı sıra yaklaşık 220 kişiyi istihdam etmesi Yozgat ekonomisine bu yönüyle de önemli katkı sağlamaktadır. İnşallah yarınlarımız ilimiz adına ülkemiz adına daha güzel olacaktır." şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER