ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 11:00

Başbakan'ın 3 çocuk tavsiyesine destek

Başbakanın 3 çocuk tavsiyesine destek


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, her platformda ısrarla dile getirdiği 3 çocuk tavsiyesine, Kocaeli'ne bağlı Çayırova Belediyesi'nden destek geldi.

Belediye Başkan Ziyaettin Akbaş'ın talimatı ile üç ve üçten fazla çocuk dünyaya getiren aileye destek verilecek, ailenin 1 yıllık masrafları karşılanacak, bebek bezi ve mama giderlerini karşılamaları için 1 yıl boyunca aylık 100 TL alışveriş çeki verilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, "Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, güçlü Türkiye hedefine uygun olarak geliştirmiş olduğu genç ve dinamik nüfus yapısı söylem ve ifadelerine destek olmak amacıyla bu projeyi başlattık. Proje kapsamında, Çayırova'da dünyaya gelen her yeni bebeğin ailesine ilk aylarında ihtiyaç duydukları malzemelerden oluşan bir hediye sepeti sunulacak. Bununla birlikte, üçüncü ve üçten fazla çocuk dünyaya getiren ailelerimize de bebeklerinin 12 aylık bebek bezi ve mama giderlerini karşılamak amacıyla aylık 100 TL'lik alışveriş fişi yardımı yapılacaktır." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER