ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 18:09

"Barajdaki doluluk oranımız yarı yarıya"

"Barajdaki doluluk oranımız yarı yarıya"


Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürü Fahreddin Uslusoy, bu yıl barajdaki doluluk oranının yüzde 50 civarında olduğunu belirtti. Uslusoy, geçen yıla oranla bu yıl Kartalkaya Barajı'nda su oranında yüzde 5 artış olduğu ve şehir içme suyunda herhangi bir sıkıntı olmayacağını ifade etti.

        Fahrettin Ulusoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yaz aylarında içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için 24 saat hizmet verdiklerini söyledi. Kartalkaya Barajı'ndan tarımsal sulamaya büyük oranda su verildiğini dile getiren Uslusoy, "Barajdaki doluluk oranımız yüzde 50'li civarındadır. Şuanda ancak bu yaz sonuna doğru tekrar havaların yağışlı olmasıyla endişeye mail vermeyecek seviyeye gelecektir." dedi.

        Suyu tasarruflu kullanılması konusunda uyaran Uslusoy, 'su kesilmeyecek' diye suyun gereksiz kullanımından kaçınılması gerektiğini vurguladı. Uslusoy, “Nasılsa yetecek suyumuz var? Bir problemimiz yok deyip suyu tasarrufsuz bir şekilde kullanmak doğru bir hareket olmaz. Çünkü suyun yerine koyacağımız herhangi bir şey yok. Alternatifi olmayan içme suyu dolayısı ile suyun doğru kullanılmasında azami gayretin gösterilmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER