ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 07:17

Balta: Gariban müslümanlar bu mübarek günde de eziliyor

Balta: Gariban müslümanlar bu mübarek günde de eziliyor


Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, “Dünyada zulme uğramış olan gariban müslümanlar bu mübarek günde de eziliyor. Mısır’da 200 kişi rahmetli oldu. Suriye’de de yüzbinlerce kişi zulme uğradı, öldürüldü. Ama tüm dünyadaki bu ezilmiş Müslümanların gözü Türkiye’de. Bizim güçlü oluşumuz orada can çekişen insana güç kuvvet veriyor” dedi.

Bakan Yardımcısı Balta ve AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar, AK Parti Vakfıkebir ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Vakfıkebir’de İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları ve partililer tarafından karşılandı.

Programda konuşan Bakan Yardımcısı, "Sayın Başbakanımızı diktatör diye suçlayan insanların, insan hakları savunucularının yaşanan olaylara sesi bile çıkmıyor. Dünyada sadece Türkiye ezilmiş insanların sesi, dünyada sadece Türkiye’nin Başbakanı ve Türkiye’nin Cumhurbaşkanı bu zulme karşı seslerini çıkarıyorlar. Özellikle kanla beslenen, vampir gibi insanların ve ülkelerin yer altı zenginliklerine göz diken vatandaşlar kendi çıkar ve menfaatlerini düşünüyorlar. Türkiye, dünyadaki bütün insanların kardeşlik ve birlik içinde yaşamasının mücadelesini veriyor. Türkiye eğer çıkar ve menfaat düşünseydi, dünyadaki süper güçlerin yanında olurdu. Biz inanan insanlar olarak, Türkiye olarak bu dünyadaki 1,5 milyar Müslümanın liderliğini yapıyoruz. Bunun yanında da Başbakanımızın sayesinde ecdadımızın bizlere bıraktığı bu güzellikleri devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER