ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 21:32

Balkanlıoğlu, engelli judocuyu tebrik etti

Balkanlıoğlu, engelli judocuyu tebrik etti


Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye Görme Engellileri Judo Şampiyonası'nda üçüncü olan Kübra Satılık’ı makamında kabul etti.

164 sporcunun katılımıyla Kocaeli Hasan Gemici Kapalı Spor Salonu'nda yapılan karşılaşmalarda 57 kiloda Türkiye 3’ncüsü olan görme engelli Kübra Satılık, Afyonluların gururu oldu. Vali İrfan Balkanlıoğlu, elde edilen başarının insanların bulundukları an ve şartların hiçbir şeye engel olmadığını ve istenirse insanoğlunun her şeyi yapabileceğinin en güzel örneği olduğunu söyledi. Balkanlıoğlu, “Kübra kardeşimizi tebrik ediyorum. Kübra’nın bu başarısı göğsümüzü kabarttı. Bu anlamda Kübra’nın başarısının devamını diliyor, valilik olarak her türlü destekte bulunacağımızı ifade etmek istiyorum.’’ dedi.

Afyonkarahisar Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Serap Güdeler de şampiyonaya imkanlar ölçüsünde ve kısa sürede hazırlanan Kübra’nın üniversite 2’nci sınıf öğrencisi olduğunu söyledi. Güdeler, “Kazanmış olduğu bronz madalyadan dolayı çok mutluyuz. Kübra’yı bir dahaki müsabakalara daha iyi hazırlayıp Afyonkarahisar’ı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Zaten Kübra’nın azim ve başarısı hepimizi gururlandırdı. Bu anlamda siz devlet büyüklerimizin desteklerini bekliyoruz.” diye konuştu.

Kübra Saltık da Vali Balkanlıoğlu’na makamında kabul etme nezaketi gösterdiği için teşekkür etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER