ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 15:44

Balıkesir'de belediye otobüsleri bayramın iki günü ücretsiz

Balıkesirde belediye otobüsleri bayramın iki günü ücretsiz


Balıkesir'de Kurban Bayramı'nın ilk iki günü belediye denetimli şehiriçiyle Paşaköy ve Terminal hatlarında çalışan halk otobüsleri ücretsiz olacak. Başçeşme ve Çınarlıdere mezarlıklarına ziyarete gitmek isteyenler için de arife günü ve bayram süresince ücretsiz yolcu taşınacak.

Balıkesir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların bayramı rahat ve huzur içerisinde geçirebilmesi amacıyla bazı tedbirler alındığı bildirildi. Herhangi bir problemle karşılaşılmamas için bayram öncesinde denetimler sıklaştırıldı. Belediyenin ilgili birimleri, bayram günlerinde nöbetçi ekiplerle 24 saat aralıksız hizmet verecek. Vatandaşların, bayram süresince belediyenin görev ve sorumluluk sahasına giren her konudaki istek ve şikâyetleriyle ilgili olarak şahsen başvurabilecekleri gibi 153 Alo Zabıta hattı veya 241 13 42 numaralı telefondan da nöbetçi zabıta ekiplerine ulaşabileceği belirtildi.

Kurbanlık satış yeri olarak belirlenmiş olan yeni Kepsut yolu 13. kilometresindeki hayvan pazarı dışında herhangi bir yerde kurbanlık satılamayacak. Pazar, bugün saat 17.00'ye kadar açık. Kurban Bayramı dolayısıyla pazara koyulan ek otobüs seferleri de saat 17.00'ye kadar her saat başında TTM'den yapılacak.

Belediye tarafından belirlenen ve İl Kurban Hizmetleri Komisyonu'nca izin verilen yerler dışında kesim yapamayacak. Toplam beş noktada yer alan ve üçer kişilik ekiplerle ücretsiz kesim hizmeti verilecek yerler şunlar: Adnan Menderes Mahallesi kapalı pazaryeri, Ali Hikmet Paşa Mahallesi kapalı pazaryeri, Bahçelievler Mahallesi kapalı pazaryeri, Gümüşçeşme Mahallesi kapalı pazaryeri ve Paşaalanı Mahallesi kapalı pazaryeri.

Vatandaşlar, bayram süresince muhtemel su ve kanalizasyon arızalarıyla ilgili olarak 185 Alo Su Arıza danışma hattından nöbetçi ekiplere ulaşılabilecek. Başçeşme Mezarlığı, çarşı hal binası, mezbaha (Veterinerlik Müdürlüğü) ile Balıkesir Hayvan Pazarı civarındaki yerlerde yaşanabilecek muhtemel trafik sıkışıklıklarını önlemek amacıyla da bazı önlemler alınacak. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü, bayram öncesi faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Bu arada Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamül İmalatçıları Odası'ndan verilen bilgiye göre bağlı bütün işyerleri, bayramın ilk günü kapalı olacak. İkinci ve üçüncü günü yedi, üçüncü günü de sekiz fırın nöbetçi olarak faaliyette bulunacak.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER