ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 10:43

Balıkesir Belediyesi'nden engelliler için örnek proje


Balıkesir Belediyesi'nin engellilerin topluma uyumunu sağlamak ve şehiriçinde ulaşımlarına katkı yapmak için geliştirdiği "Engeliniz Engel Olmasın" adlı proje faaliyete geçti. Proje kapsamında engelli vatandaşlardan, Balıkesir Belediyesi Şehir Bandosu oluşturuldu. Ayrıca Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncularıyla diğer engelli sporcuların ulaşımı için 16 tane tekerlekli sandalye kapasiteli özel tasarımlı bir otobüs de hizmete alındı.

Şehir Bandosu, söz konusu proje kapsamında Belediye Başkanı İsmail Ok'u ziyaret etti. Bandodaki zihinsel engelli vatandaşlar, aileleriyle birlikte Ok'la makamında görüştü. Aileler, belediyenin engellilerle ilgili çalışmaları ve bando takımı sayesinde çocuklarının sosyal hayata katılmasına katkı sağladığı için Ok'a teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ok da, "Hepimiz birer engelli adayıyız. Bugün sağlıklı bir birey olmamız, yarın bir engelli olmayacağımız anlamına gelmez. Allah, her biri bir melek olan engelli çocuklarımızın aileleri olarak sizlere sağlık ve sabır versin. Balıkesir Belediyesi olarak her zaman sizlerin yanındayız ve sizin için her şeyi yapmaya hazırız." dedi.

Balıkesir Belediyesi Şehir Bandosu'nun çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan İsmail Ok, "Engeliniz Engel Olmasın projesiyle Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında aldığımız hibeyle bir engelli otobüsü aldık. 16 adet tekerlekli sandalye kapasiteli özel tasarımlı otobüsle başta Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları olmak üzere engelli sporcuların müsabaka ve etkinliklere kolay ulaşımı sağlanacak. Ayrıca yine bu proje gereği oluşturduğumuz Engelli Bandosu'nun finansman, eğitim ve ulaşım desteği de Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında alınan hibeyle karşılanıyor." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER