ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 17:09

Bakan Yıldız, belediyenin sosyal konutlarını inceledi

Bakan Yıldız, belediyenin sosyal konutlarını inceledi


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal konutlarda inceleme yaptı.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, basketbol ve voleybol salonu, aletli jimnastik ve fitnes salonu, okuma salonu, meslek edindirme kursu ile öğrencilere yönelik ders salonları, sergi salonları, nikah ve düğün salonu, aşevi, internet salonu gibi çok işlevli Yıldırım Beyazıt Sosyal ve Spor Tesisi'nin bu yıl hizmete sunulacağını bildirdi. Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde inşa edilen Sosyal ve Spor Tesisleri'ni Bakan Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, İl Emliyet Müdürü Mustafa Aydın, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız gezerek yapılan işler hakkında bilgiler aldı.

Başkan Memduh Büyükkılıç, kapalı semt pazar yeri yanı sıra çok amaçlı Sosyal ve Spor Tesisleri ile mahallenin çehresinin değiştiğini, her iki tesisin mahallenin sosyal etkinliğine canlılık katacağını belirtti. Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki kapalı semt pazar yerinin haftanın bir günü semt pazarı olarak hizmet verdiğini, ancak burasının kapalı otopark, basketbol sahası, kurban kesim yeri hatta düğün alanı olarak hizmet verdiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, şunları söyledi: “Yıldırım Beyazıt Mahallesi kentsel dönüşüm projemizin ilk başlatıldığı mahalledir. Bundan 15 yıl önce gecekondu semti olarak olan mahallede gerçekleştirilen dönüşüm projesi ile bugün çok katlı binaları, sağlıklı ve her türlü konfora sahip bir mahalledir. Bugün bu mahalle kentsel dönüşümde örnek gösterilmektedir. Mahalle her geçen gün planlı bir şekilde büyüyen mahallemizdir. Çok katlı binaların artması ile nüfusu da artmıştır. Gelişen ve artan nüfusa istinaden mahallenin ihtiyaçları da değişmektedir. Eskiden yol ve asfalt isteyen mahalleliler şimdi sosyal ve spor tesisi, semt pazar yerleri, çocuk oyun alanları, açık alan fitness aletleri, basketbol sahası gibi isteklerde bulunmaktadır. Bu da Melikgazi Belediyesi'nde hizmet çıtasının ve hizmet kalitesinin bir ifadesidir.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER