ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 17:01

Bakan Eroğlu İskenderun'da arıtma tesislerini gezdi


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Azganlık beldesinde yapımı devam eden içme suyu arıtma tesislerinde incelemelerde bulundu.

Aslantaş Barajı'ndan İskenderun’a getirilecek ve şehrin tamamına verilmesi düşünülen içme suyu şebeke hattını İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek değiştirdi. İskenderun halkının musluktan su içmesi için yapılan arıtma tesisinin mart ayı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, eski Adalet Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Sadullah Ergin, Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve protokol üyeleri birlikte arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.

Tesisin genel durumu ve çalışmaları hakkında teknik bilgiler alan Bakan Eroğlu, “22 milyon liraya mal olan içme suyu şebekesinin ödeneği devletimiz tarafından karşılanmıştır. Mart ayı sonuna kadar bitirilecek tesisin tamamlanmasının ardından İskenderun halkımızın su sorunu kalmayacak.” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de şehrin içme suyu şebekesini tamamen yenilediklerini belirterek, tesisin hizmete girmesi ile İskenderun halkının artık musluktan su içebileceğini sözlerine ekledi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve beraberindeki heyet daha sonra atık su arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER