ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 13:14

Bakan Çelik: MHP, CHP ve BDP ittifak yapıp karşımıza çıkıyor


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP, MHP ve BDP’nin karşılarında ittifak yaptığını söyledi.

Adana’nın Kozan ilçesinde AKP adayı Kazım Özgan’ın Şevkiye Mahallesi'ndeki toplantısına katılan Bakan Çelik, 11 yıldır her türlü zorluğa, sıkıntı ve meşakkate karşı Kozan’ın milli iradenin ve siyasi istikrarın arkasında durduğunu belirtti.

Ülkenin önemli bir seçime girdiğini kaydeden Bakan Çelik; “Karşımızda CHP, MHP ve BDP ittifak yapıyorlar. Bunlar mecliste sürekli kavga eder ve tartışırlar. Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak isteyen kim varsa bugün bizim karşımızda. Ülkemizin kuzeyinde pek çok ülke ekonomik kriz ile boğuşuyor. Türkiye bir istikrar adası olarak bütün bu ekonomik krizlerden dimdik çıktı. Şimdi bakın Ukrayna’da insanlar demokrasi ve sandık arıyorlar ama sandığı bulamıyorlar. Darbelerin tetiklediği sokaklar halinde o ülkeler istikrarsızlaştırılmaya çalışıyorlar ve o ülkelerin kaynakları sömürülüyor. O ülkenin daha iyi eğitim hakkı gasp ediliyor. O ülkeler geleceklerinin çalınmasını seyretmek zorunda kalıyorlar. Çünkü orada milli irade yönetime el koymuş değil. Türkiye geçmişte de böyle bir kaosa sürüklenmek istedi.” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Çelik ve Kozan Belediye başkan adayı Kazım Özgan, uzun süre toplantı alanını terk etmeyen vatandaşları selamladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER