ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 15:16

Bağımlılıkla mücadele eylem planı görüşüldü


Bağımlılık Yapıcı Maddeler ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Aksaray Valiliği salonunda Vali Yardımcısı Tolga Polat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2014-2015 eylem planı görüşüldü.

Vali Yardımcısı Tolga Polat, Bağımlılık Yapıcı Maddeler ve Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu'nun risk altında bulunan başta gençler olmak üzere herkesin bu konuda bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler yürüteceğini söyledi.

Eylem planı çerçevesinde kurul üyesi kurum ve kuruluşlar tarafından hazırlanan madde bağımlılığı ile mücadele için hazırlanan afiş, broşür ve eğitim çalışmalarını değerlendirdiklerini ifade eden Vali Yardımcısı Tolga Polat, "’Bağımlılık ve bağımlılık yapan maddeler ve bu maddelerle mücadele çok yönlü boyutları olan bir konu. Yapılacak mücadelede bilimsel bir yaklaşımın sergilenmesi, mücadele faaliyetlerinin sosyal, kültürel, ekonomik ve psikolojik bakımdan hassas bir şekilde incelenmesi ve bu doğrultuda yeni yöntemler geliştirilerek yürütülmesi gerekmektedir. Biz de kurul üyesi kurum temsilcilerimizle bu konuyu en iyi şekilde değerlendireceğiz.’’ dedi.

Eylem planı çerçevesinde, Aksaray’da ‘bağımlılık ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadelede farkındalığı' artırmak amacı ile çeşitli faaliyetler gerçekleştirileceğini ifade eden Vali Yardımcısı Polat, liselerde madde bağımlılığı ile mücadele eğitim programları düzenleneceğini, hazırlanan uyarıcı afiş ve broşürlerin dağıtılarak uyuşturucu madde kullanımını önlemeye yönelik çalışmalar yapılacağını belirtti.

Halk Sağlığı Müdürlüğünün sekretaryasını yürüttüğü Bağımlılık Yapıcı Maddeler ve Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, üyelerin eylem planı çerçevesinde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerde bulunmasının ardından sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER