ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 13:12

Bafra'da pide ustaları kursu başladı


Samsun Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, Bafra Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu ortaklaşa pide ustası yetiştirme kursu düzenledi.

600 saat sürecek uygulamalı pide ustası yetiştirme eğitiminin ilk dersi Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, Bafra Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yalçın Ak ve Türkiye İş Kurumu Bafra Hizmet Merkez Müdürü Sait Gül’ün katılımları ile Bafra Turan Usta Pide Salonu'nda yapıldı.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar gelen talepler doğrultusunda farklı mesleklerde kalifiye eleman ihtiyacının karşılamak amacıyla İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile kurslar düzenlediklerini belirterek, ilk olarak pide ustası yetiştiriciliği kursu başlatmış bulunduklarını söyledi. Başar, bundan sonra da çeşitli meslek dallarında talepler doğrultusunda yeni kurslar açılacağını kaydetti.

Başar, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yalçın Ak ve Türkiye İş Kurumu Bafra Hizmet Merkez Müdürü Sait Gül kursiyerlerle bir süre sohbet etti ve başarılar diledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER