ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 15:46

'Baca temizleme teknikleri' eğitimi verecek


 Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, baca temizleme işi ile ilgilenen firmalara 'Baca Temizleme Yöntem ve Teknikleri' eğitimi verecek. Belediye, eğitime katılmak isteyen firmaların başvurularını 2 - 18 Ocak tarihleri arasında alınacağını duyurdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, baca temizleme işi ile ilgilenen firmalara 21 - 24 Ocak tarihleri arasında 'Baca Temizleme Yöntem ve Teknikleri' eğitimi verecek. İtfaiye Daire Başkanlığı’nın konu hakkında yaptığı açıklamada “Binaların Yangından Korunması Hakkındaki yönetmelikte yer alan ‘Baca temizliği, mahallinin itfaiye teşkilatı tarafından yapılır. Ancak, bu konuda İtfaiye teşkilatından aldığı izin ile Belediye Encümeninin belirlediği fiyat tarifesi üzerinden faaliyet gösteren firmalar var ise temizlik onlara da yaptırılabilir’ denildi. Bu hükme dayanılarak Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nca, baca temizleme işi ile ilgilenen firmalara 21-24 Ocak tarihleri arasında 'Baca Temizleme Yöntem ve Teknikleri' eğitimi verilecek” şeklinde duyuru yapıldı.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "Eğitime katılan firmalara ‘Baca Temizleme Katılım Belgesi’ verilip Konya Büyükşehir Belediyesi Baca Temizleme Yönergesi’nde belirtilen hususlar kontrol edilerek uygun olanlara ‘Baca ve Yağlı Kanal Temizleme Yetki Belgesi’ verilecektir.Eğitime katılmak ve yetki belgesi almak isteyen il ve ilçe merkezlerindeki firmaların 2 – 18 Ocak tarihleri arasında Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye bürosuna başvurmaları gerekmektedir."

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER