ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 12:15

Babasının kürek çektiği yerde rafting yaptı!

Babasının kürek çektiği yerde rafting yaptı!

bu yıl 36. Düzenlenen Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenliği renkli görüntülere sahne oluyor.


Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde bu yıl 36. Düzenlenen Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenliği renkli görüntülere sahne oluyor.

Düzenlenen şenlikleri izlemek ve babasının doğa sporları yerlerde gezen merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun kızı Necla Yazıcıoğlu, babasının rafting yaptığı yerlerde rafting yaptığı için duygu dolu anlar yaşadı.

Babasının başlattığı doğa sporları etkinliklerini ve gezdiği yerleri yakından görme fırsatı bulan Necla Yazıcıoğlu, Munzur Fırat Doğa Sporları Derneği üyesi rafting sporcuları ile Karasu Nehri’nde rafting yaptı. Yaklaşık 40 dakika botta kalan Necla Yazıcıoğlu yıllarca bölgede su sporları ile yakından ilgilenen babası efsanevi Vali Recep Yazıcıoğlu’nun izinden gittiğini gösterdi.

Necla Yazıcıoğlu babasının rafting yaptığı sularda rafting yapmanın keyfini yaşadığını belirterek, “Onun için dualar ettim. Burada hayat buluyordu. Alıp başımı kano ile tek başıma nehri geçip onu anmak isterdim. Harika bir yer burası. Babamın buraya neden aşık olduğunu çok iyi anlıyorum. Yıllar önce babamla yapmıştım. Şimdi onsuz yapmak hüzünlü oldu. Buralarda dua ederek babamı andım" dedi.

Necla Yazıcıoğlu, baraj inşaatları nedeni ile debisi düşen Fırat’ın kolu Karasu Nehri’nin iyi bir görüntü oluşturmadığını anımsatarak, “Babam nehrin bu halini görse çok üzülürdü. İsyan ederdi. Yapılması gereken neyse eski coşkunluğuna kavuşması, için elinden geleni yapardı. Rafting sporu Kemaliye için çok önemli. Hele böyle dünyadaki çok özel bir kanyonda rafting yapmak herkese nasip olmaz. Buranın eski coşkusuna kavuşmasını isterim" diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER