ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 16:20

Baba Coşkun, oğlunun şahadet belgesini aldı

Baba Coşkun, oğlunun şahadet belgesini aldı


 Afyonkarahisar’daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Zonguldak Alaplılı Onbaşı Mücahit Coşkun'un şahadet belgesi baba Şeref Coşkun’a ulaştırıldı. Baba Coşkun, oğluyla gurur duyduğunu söylerken gözyaşlarını tutamadı.

        Dört ay önce Afyonkarahisar Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda meydana gelen patlamada oğlu Onbaşı Mücahit Coşkun’u kaybeden baba Şeref Coşkun, oğlunun şahadet belgesini aldı. Oğlunun şehit haberinin ardından yıkıldıklarını ve büyük üzüntü duyduklarını kaydeden baba Coşkun, oğluyla gurur duyduğunu ve 'doğal afet şehidi' denilmesinin ardından ailece üzüldüklerini kaydetti.

        Baba Coşkun şunları söyledi: “Oğlumu kendi ellerimle askere göndermiştim. Ancak Afyonkarahisar’da vatani görevini yerine getirdiği sırada meydana gelen patlamada şehit olması ailece bizleri yıkmıştı. Cenazesine binlerce insan katıldı. Oğlumu gururla onurla son yolculuğuna uğurladık. Geçtiğimiz günlerde de oğlum Mücahit’in şahadet belgesi bize teslim edildi. Onunla bir kez daha gurur duydum. Geçen bu 4 aylık sürede sağ olsun devletimiz hep yanımızda oldu. Ancak TV ekranlarında 'doğal afet şehidi' olduğunun söylenmesine ailece çok üzüldük. Ancak Başbakanımızın, şehitlerin doğal afet kapsamına alınmayacağını, patlamada şehit olan tüm askerlerin tüm haklardan yararlanacağını bildirmesi üzerine üzüntümüz bir nebze olsun azalmıştı. Ancak aradan 4 ay geçmesine rağmen şehitlerle ilgi herhangi bir açıklama yapılmadı. Benim gibi tüm şehit aileleri de devletimizin vereceği kararı beklemektedir. Şehit ailesi olarak tek isteğimiz tüm şehitler gibi oğlumuzun da terör şehidi kapsamına alınmasıdır.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER