ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 14:12

Aydınlar Oto Sanayi Sitesi'nin inşaatı yükseliyor

Aydınlar Oto Sanayi Sitesinin inşaatı yükseliyor


Gaziantep Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan Aydınlar Oto Sanayi Sitesi'nin yapımı hızla devam ediyor. Sanayi sitesinin inşaatını yerinde inceleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Hem şehir güzelleşecek hem de esnaf rahat edecek.'' dedi.

        İki yıl önce Şehitkamil Belediyesi ve sanayi esnafının ortak aldığı kararla ilçe merkezinde bulunan oto tamirci esnafının yeni yerine taşınması konusunda fikir birliğine varılmıştı. Bu süre içerisinde Şehitkamil Belediyesi bu yönde çalışmalar yaparak bir kısım esnafın yeni yerinde hizmet etmeye başlamasını sağlamıştı. Yapılan çalışmalar neticesinde Şehitkamil Belediyesi yeni bir oto sanayisini hizmete sunmaya hazırlanıyor. Bu çalışma ile hem şehrin güzelleşeceğini hem de sanayi esnafının rahat edeceğini belirten Fadıloğlu, "Yaklaşık 2 yıl önce bu iş yerlerinin birleşmesi yönünde bir fikir birliğimiz oluşmuştu. Kendilerinin daha önce organize ettiği bir organize sanayi sitesinde biz her türlü teknik desteği verdik Şu anda orada yaklaşık 100 esnafımız çalışıyor. Fakat özellikle bizim Karşıyaka bölgemizdeki 8 Şubat Mahallesi'nde bulunan esnafımıza bu dükkânlar yetmemişti. Ondan sonraki süreçte bu arkadaşlarımıza da bir yer bulabilme çabası içerisine girdik. Şu anda Aydınlar sitesinde yani daha önce yapılan Şehitkamil oto Sanayi sitesinin yanında belediyemize ait inşaat çalışmalarını devam ettiriyoruz." diye konuştu.

        Açılacak olan dükkanları daha önce kapanma kararı olan dükkan sahiplerine vereceklerini belirten ve en kısa sürede hizmete gireceğini söyleyen Fadıloğlu, "Daha önceden dükkanları kapama kararı olan esnafımıza bu dükkanları vereceğiz. Bu şekli ile artık şehir merkezinde konutların altında tamirci esnafının olmaması, hem konutlarda oturan vatandaşlarımız açısından hem de esnaf kardeşlerimizin daha rahat çalışma koşulları bulabilmeleri açısından böyle bir projeyi hayata geçirdik. İnşallah en kısa sürede burayı vatandaşımızın hizmetine sunacağız." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER