ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 20:11

Aydın’da ayakkabı kutulu protesto


Aydın’da Halk Bankası Bulvar Şubesi önüne yürüyen bir grup, bankanın önüne boş ayakkabı kutuları bıraktı. Protesto sırasında bankaya giriş-çıkışa izin verilmedi. Eylem bittikten sonra Halkbank güvenlik görevlisi, protestocuların bıraktıkları kutuları topladı.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu protesto eden bir grup Halk Bankası önünde basın açıklaması yaptı. Meşalelerle ve boş kutularla Halkbank Aydın Bulvar Şubesi önünde eylem yapan grup adına basın açıklaması yapan Nazlı Ergin, yolsuzlukların üzeri örtülmemesi, gerektiğini ve bu yolsuzluklar üzerinden AK Parti'nin, rüşvetin, talanın ve mağduriyetin rolünü oynaması gerektiğini söyledi. Operasyonda ele geçirilen paralara da değinin Ergin, "Banka müdürünün evinde ayakkabı kutusunda 4,5 milyon Euro ne arar?" diye sordu.

Polisin güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen eylem olaysız sona erdi. Basın açıklaması sonrası eylemcilerin bakanın önüne koydukları boş ayakkabı kutularını, eylemciler dağıldıktan sonra bankanın güvenlik görevlisi tarafından çöp konteynerine atıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER