ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 17:39

Avrupalı gençler Adıyaman'ı gezdi


 'Gençlerin Şiddetten Kaçınması ve Hoşgörü için Eğiticilerin Avrupa Ağı' Projesi kapsamında 9 ülkeden 12 kişi Adıyaman'a geldi.

Adıyamanlılar Vakfı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nce yürütülen projenin tanıtım toplantısına katılmak için Adıyaman'a gelen İtalya, Macaristan, Portekiz, Polonya, Romanya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve İsveç'ten gelen temsilciler şehri gezdi. Adıyaman Üniversitesi'ni de ziyaret eden konuklar, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Adıyamanlılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Murat Demirkol, "Yaklaşık bir yıldır faaliyete geçirmiş olduğumuz projemizin bir ayağını da şuanda Adıyaman’da gerçekleştiriyoruz. Bu projemize destek veren 9 tane ülkemiz mevcut. Bugün itibari ile Adıyaman’da ağırlama fırsatı yakaladığımız 12 temsilci arkadaşımız ile beraber bu proje süreci içerisinde karşılıklı olarak neler yaptık, onların değerlendirmesini yapıyoruz. Bizim bir amacımız da Adıyaman’ımızın tanıtımına katkı sunmaktır. Bu bağlamda her zaman olduğu gibi bu projemizde de paydaşımız ve destekçimiz olan Adıyaman Üniversitesinin tanıtımını ve Üniversite Sivil Toplum Örgütü dayanışmasını ön planda tutarak projenin bir oturumunu da üniversitemize ayırdık." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER