ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:32

ATO Başkanı Bezci’den Ankara Valisi Yüksel’e ziyaret

ATO Başkanı Bezciden Ankara Valisi Yüksele ziyaret


Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ankara Valisi Alaaddin Yüksel’i makamında ziyaret etti.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ATO Başkanı Salih Bezci ve ATO yönetim kuruluna başarılar diledi. Bazı kurumların asli işlevlerinin yanı sıra sürdürdüğü sosyal çalışmalarla toplumda kanaat önderi konumuna yükseldiğini anlatan Yüksel, Ankara Ticaret Odası’nın da Başkent’te kanaat önderliği yapan bir kuruluş olduğunu söyledi. Ankara’nın ekonomik ve sosyal alanda gelişimini sağlayacak önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Yüksel, “Ankara’nın yüksek potansiyelini harekete dönüştürmek için hep birlikte ortak akıl oluşturmak gerekiyor.” dedi.

Başkent’in nüfusunun yüzde 50’sinin 30 yaşın altında olduğuna dikkat çeken Vali Yüksel, “Genç nüfusu başta olmak üzere Ankara’nın pek çok avantajı var. Tarihi ve kültürü ile altyapısı üstyapısı ile modern bir şehir. Ankara’da deyim yerindeyse helva yapacak her şey var. Sadece helvayı yapacak ortak aklı devreye sokmamız lazım” dedi. Vali Yüksel, Ankara’nın gelecek yıllarda gelişimini sürdürebilmesi için Bilişim Vadisi kurmak başta olmak üzere yapması gereken yatırımlara da dikkat çekti. Yüksel, “Fuar merkezi, tarih ve inanç turizm potansiyelinin değerlendirilmesi, büyük spor organizasyonları, tarımın geliştirilerek çeşitlenmesi gibi konulara ağırlık verilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

ATO Başkanı Salih Bezci de yaptığı konuşmada, Ankara’nın marka bir şehir olabilmesi için Başkent’te tüm kurum ve kuruluşların işbirliği yaparak çalışması gerektiğini söyledi. Bezci, “Başkent Ankara vizyonu istikametinde Türkiye’nin 100 yılına ilimizi dünya başkentleri arasında zirvelere çıkaracağız.” diye ifade etti.

Ziyarete, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Atalay, Muhasip Üye Erdoğan Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri Galip Yeşilbaş, Hıfzı Kuruşa, Mehmet Aypek, Turhan Yılmaz ve Başkanlık Danışmanı Mustafa Babayiğit katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER