ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 14:17

Atıcılar’a nefes aldıracak meydan açılıyor


Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi’de, bina yoğunluğu nedeniyle sıkışan kenti, mahallelerde oluşturdukları meydanlarla rahatlattıklarını söyledi.

Osmangazi’nin en yoğun bölgelerinden biri olan Atıcılar Mahallesi’ne soluk aldıracak, Hacı Mustafa Asa Camii'nin bitişiğindeki park ve meydan düzenleme çalışmalarının 10 gün içinde tamamlanarak, parkın hizmete açıldığını belirten Başkan Dündar, “Osmangazi, Bursa’da boş alan sıkıntısının en çok yaşandığı ilçemiz. Tarihi yapısı ve yoğun göç nedeniyle kentteki çarpık yapılaşma, bizlerin hareket alanını da kısıtlıyor. Ancak, göreve geldiğimiz günden itibaren her mahallemize bir meydan kazandırma sözümüzü yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Genellikle kamulaştırmalar sonucunda elde ettiğimiz alanlara kurduğumuz park ve meydanlar, belki de Bursa’nın değil, Türkiye’nin maliyet olarak en pahalı parkları oluyor ancak, kente nefes aldıracak bu meydanları, hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

İftar Programlarının ardından her akşam farklı bir mahalleyi ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet eden, sıkıntılarını dinleyen Başkan Dündar Osmangazi Belediyesi'nin cami çevre düzenlemesi yaptığı atıcılar mahallesini ziyaret etti. Yaklaşık 300 bin lira kamulaştırma bedeli harcanarak 300 metrekarelik alanda, zemin kaplama çalışması yapıldığını belirten Başkan Mustafa Dündar, oturma grupları, ağaçlandırma ve yürüyüş yollarından oluşan meydan ve dinlence parkının bölge için önemine dikkati çekti. Özellikle kalabalık mahallelerde meydan düzenlemelerinin öneminin daha da arttığını söyleyen Dündar "Birçok mahallede olduğu gibi Atıcılar Mahallemizin sakinlerine de önemli bir yaşam alanı kazandırıyoruz. Amacımız mahallelerimizi modern ve çağdaş standartlarda sosyal donatı alanları oluşturmak." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER