ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 16:29

Atalay: Bingöl, 40 yıldır yaşadığı altyapı sorunundan kurtuluyor


Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, kanalizasyon şebekesi çalışmalarının yüzde 96'sının tamamlandığını ve çalışmalarda Bingöl'ün gelecek 50 yılını hesaba kattıklarını belirterek, ''Çalışmalarımız yüzde 96 seviyesinde bitmiş durumda, bir aya kadar tamamı bitmiş olacak ve Bingöl, 40 yıldır yaşadığı bu altyapı sorunundan kurtulmuş olacak.'' dedi.

Birçok mahalle ile Atıksı Arıtma Tesisi arasında ki hatların tamamlandığını ifade eden Atalay, ''Yeni Mahalle ve Mirzan Mahallesi'nde çalışmalarımız devam ediyor. Diğer mahallelerimizde kanalizasyon hattı çalışmalarımızı bitirmiş durumdayız. Ev bağlantıları için çalışmalarımız devam ediyor. 50 yıllık nüfus artışına göre çalışma yürütüyoruz. Yapılacak üstyapı çalışmalarıyla birlikte Bingöl, yaşanabilir bir şehir haline gelecek.'' diye konuştu.

262 kilometre kanalizasyon hattının tamamlandığını söyleyen Atalay, ''Çalışmalarımız, düşündüğümüzden daha hızlı ilerliyor. Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi'nde atıksu ve yağmursuyu hatlarının yüzde 100'ü tamamlanmıştır. 500–600–800 milimetre çapındaki ana taşıyıcı hatlar tamamlanarak devreye girdi. Yapılan çalışmalarla 5 bin 160 adet binanın kanalizasyon bağlantısı, yeni yapılan şebekeye aktarılarak faaliyete geçirildi. Böylece 262 kilometre kanalizasyon hattı parsel bağlantılarıyla birlikte tamamlandı.'' dedi.

Yapılan yatırımlarla Bingöl'ün tarihinde görmediği hizmetleri son 4-5 yılda görmeye başladığını kaydeden Atalay, ''Bingöl, Belediyecilik anlamında son birkaç yıldır tarihinde görmediği kadar bir yatırım alıyor. Bingöl, 40 yıldır yaşadığı altyapı sorunundan kurtuluyor.'' şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER