ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:00

ASMEK’ten öğrencilere ücretsiz yaz kursları

ASMEKten öğrencilere ücretsiz yaz kursları


Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK), öğrenciler için yaz kursu açıyor. 5 branşta açılacak ücretsiz kursların kayıtları 17-21 Haziran tarihlerinde ASMEK kurs merkezlerinde yapılabilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından ilkokul 5 ve ortaokul 6, 7 ve 8’inci sınıflarında okuyan öğrencileri kapsayan yaz kursları düzenlenecek. Öğrencilerin, sosyal yönlerini geliştirmek, bilgilerini tazelemek ve yaz tatilini faydalı geçirmeleri amacıyla düzenlenen kurslar ASMEK’te verilecek. 1 Temmuz Pazartesi günü başlayacak kurslar, 29 Ağustos tarihinde sona erecek.

Bilgisayar kullanımı, gitar, İngilizce, satranç ve resim olmak üzere 5 branşta açılacak kurslarda 118 grupta kayıt alınacak. Geçen yıl 96 branşta açılan kurslara 2 bin 241 öğrenci kaydını yaptırarak eğitim almıştı. ASMEK’in 9 merkezinde açılacak kurslarda ayrıca 7-14 yaş grubu öğrencilerine yönelik sadece satranç kursları da düzenlenecek. Ayrıca Döşemealtı Kurs Merkezi’nde etkili hızlı okuma kursu açılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER