ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 13:28

ASKON'dan girişimcilik semineri


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Bursa Şubesi ile KOSGEB arasında imzalanan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ protokolü kapsamında ikincisi düzenlenen kurs da tamamlandı. 30 girişimci adayının katıldığı kursla ilgili bilgi veren ASKON Bursa Şubesi Başkanı Ali Turgut, “Yeni Anadolu Aslanları yetiştiriyoruz” dedi.

Kurs ile kendi işini kurmak ve yapmak isteyen girişimcilerin ortaya çıkmasının hedeflendiğini söyleyen ASKON Bursa Şubesi Başkanı Ali Turgut, “2023’e giden yolda ülkemizin dünyanın 10 büyük ekonomi arasında yer alabilmesi için en önemli ihtiyacımız müteşebbislerdir. Kendi işini kurup üretim yapacak, ihracat gerçekleştirecek, istihdam sağlayacak girişimciler ülkemizin daha da kalkınmasına katkı sağlayacaklardır. Biz de ASKON olarak yeni Anadolu Aslanları yetiştiriyoruz” diye konuştu.

ASKON olarak eğitime büyük önem verdiklerini de ifade eden Turgut, kursların düzenlenmesine katkı sağlayan KOSGEB’e de teşekkür etti.

ASKON Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ikinci kurs programında da katılımcılarla iş fikri geliştirme ve yaratıcılık bilgileri paylaşılırken, teorik ve uygulamalı olmak üzere, pazar araştırması, üretim planlaması, pazarlama, finansman ve yönetim planı konuları ele alındı.

ASKON Bursa Şubesi’nin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayanlara önümüzdeki günlerde düzenlenen törenle sertifikaları verilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER