ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 16:58

ASİAD Başkanlığı’na Oğuz seçildi

ASİAD Başkanlığına Oğuz seçildi


Mersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD), 6. Dönem Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mersin Atlıhan Hotel’de yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Emin Rıdvan Oğuz seçildi.

Genel Kurul’da faaliyet ile mali ve denetim raporlarının ibra edilmesinden sonra yönetim, denetleme ve disiplin kurullarının seçimi için oylamaya geçildi. Listelerin oylamaya sunulmasıyla, ASİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına Emin Rıdvan Oğuz seçildi.

Genel Kurul’da konuşan daha önceki Başkan Mehmet İlhan: 2011 yılı Eylül ayında aldıkları görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ettiklerini söyledi. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Emin Rıdvan Oğuz eski yönetime yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Oğuz, Türkiye'yi söz sahibi güçlü bir ülke konumuna getirmek için çalışacaklarını ifade etti. Toplumsal kalkınmanın gerçekleştirilmesine yardımcı olmak, barış, sevgi ve hoşgörünün, üstün değerler olarak paylaşılmasını sağlamak misyonuyla hareket edeceklerini aktaran Oğuş, “Bizler de devraldığımız bu çok değerli bayrağı ayını istikamette taşıyabilmek için bütün gayretimizle çalışacağız. Derneğimizi ülke içinde ve uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içinde olacağız.” dedi.

Oğuz, ihracatı güçlendirecek hamleler yaparak, yeni çalışmalarla istihdam artışını sağlamak adına faaliyetleri sürdüreceklerini ifade etti. Oğuz, ülke içi siyasi istikrarın yakalanması, insani yatırım ve uluslararası rekabet gücünün arttırılması konularında çalışmalar yapacaklarını söyleyerek, sivil toplum kuruluşu olarak yapılması gereken çalışmaları, gerek bürokratik kesimlerle gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşarak hareket edeceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Oğuz daha önceki başkan İlhan’a, başarılı çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER