ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2013 Perşembe 14:22

Asfalt rekoru kırıldı


Antalya İl Özel İdaresi, Haziran-10 Aralık 2013 itibarıyla yaklaşık bin kilometre asfalt dökerek tarihi bir rekora imza attı.

Üç tarafı yüksek dağlarla çevrili olmasına rağmen köy yollarının standartlarını yükseltmek ve ulaşım kalitesini üst seviyelere taşımak vizyonuyla hareket eden Antalya İl Özel İdaresi’nin başarılı çalışmaları, köy halkı tarafından da takdirle karşılanıyor. On bin kilometreyi bulan asfaltlanmış köy yolu ile Türkiye’nin en geniş yol ağına sahip illerin başında gösterilen Antalya’da İl Özel İdaresi, Büyükşehir sınırları dışında kalan 539 köye; yol, içme suyu, sulama suyu, köprü, menfez yapımı ve daha pek çok konuda hizmet ulaştırıyor. Antalya İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri ve Altyapı Hizmetleri Dairesi başkanlıklarına bağlı ekipler, 2013 yılında bin kilometreyi bulan asfaltlama çalışmasının yanı sıra 800 kilometre de stabilize yol yaparak bu alanda da yeni bir rekor kırdı.

Ayrıca, Antalya İl Özel İdaresi sınırlarında bulunan 539 köyün tamamında afet gibi doğal nedenlerle bozulan köy yollarına, ekipler tarafından yama yapıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER