ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 16:14

Asansörler TSE’ye güvencesinde


 Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçedeki ev ve işyerlerinde kullanılan tüm asansörlerin, yıllık bakım ve kontrollerini yapmak üzere Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile işbirliği protokolü imzaladı.

Porotokole imza atan TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mustafa Karaman, periyodik bakımı yapılan asansörlerle ilgili sonuçları içeren raporların da, belediyeye sunulacağını belirtti.

Karaman, şu bilgileri verdi: “Kalite, istenmeyen yerde olmaz. Eğer siz istemiyorsanız, size kimse kalite getiremez. Bu işin hatırla gönülde olması mümkün değil” dedi. Osmangazi Belediyesinin Kalite, Çevre ve İş Sağlığı konusunda TSE’den belge alan tek belediye olduğunu ifade eden Karaman, “Bu konunun ihmali çok kötü sonuçlar doğurabilir. Daha üç gün önce Bursa’da yaşanan bir asansör kazasında, bir yük asansörü düşerek 5 vatandaşımızın yaralanmasına neden oldu. Bu noktada gösterdiği hassasiyet nedeniyle, Başkan Dündar’a teşekkür ediyorum.”

Mustafa Dündar, Bursa’da, Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği uyarınca asansörlerin A tipi muayene kuruluşları tarafından kontrolünü içeren protokolü imzalayan ilk merkez ilçe olduklarını ifade etti. Geçtiğimiz yıl başka bir kurum ile imzaladıkları, asansörlerin yıllık bakım protokolünü, bu yıl TSE ile imzaladıklarını belirten Dündar, şöyle konuştu:

“Standart denilen şey, zaten devletimizin standardı. Bizlerde belediye olarak bu yıl Türk Standartları Enstitüsü ile protokol imzalamaya karar verdik. Bu güne kadar üç adet kalite belgesi aldık. İnşallah, bu sayıyı 5’e çıkartarak, Osmangazi Belediyesi olarak TSE tarafından verilen bütün kalite belgelerini alarak, 5’i bir yerdeyi takmış olacağız. Bunun için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER