ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 17:57

Artvin'in 'Altın Çocukları' yarıştı

Artvinin Altın Çocukları yarıştı


Artvin merkezde okuyan 4. sınıf öğrencileri arasında yapılan “Altın Çocuklar Yarışıyor” sınavında tüm okullardan grup ve bireysel olarak 200'e yakın öğrenci katıldı.

Özel Menderes İlköğretim Kurumu tarafından bu yıl ikinci kez bol ödüllü bir yarışma olarak düzenlenen Altın Çocuklar Yarışıyor sınavına katılan öğrenciler sabahın erken saatiyle birlikte Menderes Koleji’ne gelmeye başladı. Öğrencilerin, sınav öncesinde hayli heyecanlı oldukları gözlendi. Velileri tarafından kolej bahçesinde beklenen öğrenciler başvurularını internet üzerinden gerçekleştirdi. Sabah saat 10,00'da başlayan “Altın Çocuklar Yarışıyor” sınavında öğrenciler yaklaşık bir buçuk saat ter dökerken sınav sonunda dereceye giren ilk 20 öğrenciye çeşitli hediyeler verilecek. Sınıf ve okul derecelerinin de olacağı ve öğretmenlere ve okullarına da çeşitli hediyelerin verileceği “Altın Çocuklar Yarışıyor” sınavının ödül töreni 19 Mart 2014 Çarşamba günü saat 19:00’ da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Altın Çocuklar Yarışıyor sınavının sonuçları ödül töreni ile birlikte açıklanacak. Öğrencileri çalışmaya teşvik etmek amacı ile “Altın Çocuklar Yarışıyor” sınavını yaptıklarını söyleyen Menderes Koleji Müdürü Harun Var, ”Geçen yıla göre bu yıl yaptığımız sınava katılım daha fazla oldu. Her geçen yıl kurumumuzun yaptığı etkinliklere katılımın yüksek olması bizleri hayli memnun ediyor. Sınava katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası takdim edeceğiz. Pazartesi günü yapacağımız ödül töreninde de ilk 20’ye giren öğrencilerle birlikte, grup olarak ilk üçe giren sınıf ve okullara da çeşitli hediyeler takdim edilecek.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER