ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 12:47

Artvin'de uyuşturucu eylem planı hazır

Artvinde uyuşturucu eylem planı hazır


Artvin İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu, 2014 yılı ilk toplantısı yaptı. Vali Kemal Cirit başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Hasan Ongu, İl Emniyet Müdürü Hüsrev Salmaner, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çelik ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Hakan Hacısalihoğlu tarafından, slayt eşliğinde geçen dönem yapılan çalışmalar hakkında bigi veridi. Vali Cirit ise yaptığı konuşmada, kurulun amacının bağımlılık yapıcı maddelere karşı toplumun sağlığını korumak ve geliştirmek, talep ve arzın azaltılmasını sağlamak ve madde kullanımını önlemek olduğunu söyledi. Uyuşturucu maddelerin tehlikesine karşılık eğitim ve bilgilendirme kampanyaları yoluyla toplumun farkındalık düzeyini arttırarak toplum destekli mücadelenin sağlanması gerektiğini belirten Cirit, “Sorunun çok boyutlu olması, mücadelenin kurumlar arası daha etkili bir işbirliği ve koordinasyon çerçevesinde yürütülmesini zorunlu kılmaktadır. İlimizde güvenlik güçleri tarafından yürütülen uyuşturucuyla mücadelede, önleme ve diğer alanlarda resmî kurum ve sivil toplum kuruluşları tarafından koordineli çalışmanın gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadeleyle ağır ve geri dönüşü olmayan sonuçların hemen çözülmesi beklenemez. Öte yandan sorunun görmezden gelinmesi halinde daha da büyüyeceği ve çözümünün imkansız bir hal alacağı da tartışılmaz bir gerçektir. Bu nedenle sorun çözmeye yönelik çalışmaların mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu anlamda kurulumuz tarafından uyuşturucu eylem planı hazırlanarak hayata geçirildi.” dedi. Ailelerin uyuşturucu konusunda duyarlı olması gerektiğini de vurgulayan Vali Kemal Cirit, eylem planı kapsamında bağımlılık yapıcı maddelere karşı özellikle öğrenciler ve gençlere yönelik bilgilendirme çalışmaları ve tiyatro gösterimleri yapılacağını ifade etti.

Toplantı, uyuşturucuyla mücadele kapsamında yeni dönem için eylem planı hazırlanması konusunda görüş ve önerilerde bulunulmasının ardından sona erdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER