ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 22:49

"Artık hiç kimse hastanelerde rehin kalmıyor"


AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ziyaret etti. Ziyaret sırasında hastanede tedavi gören hastalarla ilgilenen Milletvekili Şahin, AK Parti iktidarında hiç kimsenin hastanelerde rehin kalmadığını, herkesin sağlık hizmetlerinden eşit yararlandığı bir sürece girildiğini ve Türkiye’nin sağlık alanında dünyanın zirvesine yükseldiğini söyledi.

İnegöl Devlet Hastanesi’nde hizmete giren Yoğun Bakım Ünitesi'ni incelemek ve hastanenin eksiklerini tespit etmek amacıyla kurumu ziyaret eden TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, kurum yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Milletvekili Şahin ayrıca hastanede tedavi gören hastaları da ziyaret ederek şifa diledi.

En güzel tedavi yönteminin ilgi ve güler yüz olduğunu söyleyen Milletvekili Hüseyin Şahin, "Özellikle yaşlıhastalarımız çok memnun oldular. Verilen sağlık hizmetinden memnun olduklarınıbize ilettiler. Bundan büyük bir keyif aldık." dedi. Şahin, AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılında Türkiye’de sağlık ayıpları yaşandığını, sosyal güvencesi olmayan yoksul insanların hastanelerde rehin kaldıklarını, Emekli Sandığı ve SSK’lıların ayrı ayrı hastanelerde tedavi edildiklerini, sadece parası olanların özel hastanelere gidebildiği söyledi. SSK’lı hastaların saatlerce kuyruk bekleyip ilaç alamadan evlerine döndüğü, ambulans bulunmadığını acil hastaların hastane hastane dolaştırıldığını da sözlerine ekleyen Milletvekili Hüseyin Şahin, "Şimdi çok şükür bunlar geride kaldı. Türkiye sağlıkta dünyanın zirvesine çıktı. Bu alanda varılan nokta, yakın tarihimizin erişilemeyecek rekorudur. Bütün bunlar sizlerin AK Parti’ye verdiği destek ile oluyor. Bu başarının asıl mimarı da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır." diye konuştu.

"İNEGÖL DEVLET HASTANESİ İNŞAATI DA HIZLA İLERLİYOR"

Bursa’da da sağlık yatırımlarının zirve yaptığına dikkat çeken Milletvekili Hüseyin Şahin ilçelerde hastane inşaatlarının devam ettiğini, Bursa Bölge Hastanesi için bulunan yeni yerden sonra sürecin hızlandırılacağını ve örnek bir hastaneler kompleksinin Bursa’ya kazandırılacağını belirterek, "İnegöl Devlet Hastanesi inşaatı da hızla ilerliyor. Diş Hastanemiz hizmete girdi. Bir süre önce de 22 yataklı tam donanımlı yoğun bakım ünitemizde hizmete girdi. Bu yoğun bakım ünitemiz, hem Bursa bölgesine hem de yakın illerden gelen hastalara da şifa kaynağı olacak ve yakın zamanda resmi olarak açılışını da yapacağız." diye konuştu.

Hüseyin Şahin Bursa’ya gelen sağlık hizmetlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ve Sağlık Bakanlığı’nın büyük desteleri olduğunu, AK Parti milletvekilleri olarak sağlıkla ilgili gelişmeleri yakından takip ederek sürece katkı koymaya devam ettiklerini de kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER