ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 19:55

Arpacıoğlu: Ünye’nin suyundan kimsenin endişesi olmasın

Arpacıoğlu: Ünyenin suyundan kimsenin endişesi olmasın


Ordu'nun Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu geçtiğimiz günlerde yerel gazetelerde çıkan Ünye’nin suyuyla ilgili yapılan haberlerdeki yanlış anlamalara açıklık getirdi.

Başkan Arpacıoğlu, Ünye’nin suyunda bu güne kadar herhangi bir problem olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını ifade ederek, "Geçtiğimiz günlerde yerel basında Ünye suyuyla ilgili bazı haberler çıktı. Algı olarak ‘Ünye suyu’ ifadesi geçince şehir merkezindeki suyumuzu anlayan hemşehrilerimiz olmuş ve 'şu anda kullandığımız suyumuzla alakalı bir problem var mı?' diye birkaç hemşehrimden duyumlar aldım, bazı konuşmalara şahit oldum. Ünyemizin suyuyla ilgili Ordu Halk Sağlığı Laboratuvarı zaman zaman analizler yapar, tespitler yapar numuneler alarak sularımızı test ve analizlerini yapar, bunu da daha sonra yayınlar. Bugüne kadar yaptığı bütün analizlerde Ünyemizin suyu pırıl pırıl olduğunu paylaşmak isterim. Bu tahlil sonuçlarımız hem ilgili kurum ve kuruluşlarda hem de bizlerin devamlı elimizde bulunan tahlil analiz sonuçlarıdır. Ünyemizin suyunda herhangi bir problemimiz bugüne kadar olmadı, bundan sonra da zaten olmayacaktır. Biz bu konuda gerekli tedbirleri, gerekli çalışmaları titizlikle zaten yürütüyoruz. Bugün itibariyle de Ünyemizin suyu fevkalade tertemiz pırıl pırıl." açıklamasında bulundu.

‘Ünye suyumuz daha güzel ve kaliteli 38 km Yeşilkent’ten gelen suyumuzla ilgili de büyük bir arıtma tesisi inşa ettik. Bu arıtmamız tamamen otomatik ve teknolojik imkânlarla donatılmış büyük bir tesistir. Bugün itibariyle şehrimizde su problemimiz yok. Geçen yıl aksaklıklar yaşadık, dere yatağından kaynaklanan bazı problemler yaşadık, ama bu yıl bunların tedbirlerini de aldık. Elektrik kesintisi dışında şu ana kadar suyumuzla alakalı herhangi bir kesintimiz mevcut değildir. Netice itibariyle Ünyemizin suyunda herhangi bir biyolojik bakteriyeli, kimyasal açıdan da bir engel, bir problem asla yoktur. Çevremizdeki Ünye merkezi dışında bulunan bazı noktalarda bu problemlerin olduğu ifade edildi, ancak algı olarak Ünye merkez suyu algılandı. Ben bu algıyı raporlarla net doğru ifade etmeye çalışıyorum. Bu tespitler Ünye Belediyesi’nin tespitleri değil, Ordu Halk Sağlığı Laboratuvarı'nın tespitleri olduğunu paylaşmak isterim. Özellikle böyle mübarek Ramazan günlerinde su ihtiyacını, suyun ne demek olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın, Ünyemizin suyu birçok membaa sularından daha kaliteli daha güzel." ifadelerini kullandı. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER