ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2013 Çarşamba 11:21

Arpaçay'ın kurtuluşunda rahvan at yarışları düzenlenecek


Kars'ın Arpaçay ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 3 Kasım'da ödüllü 'Arpaçay 1. Rahvan At Yarışları Şampiyonası' düzenlenecek.

Arpaçay Kaymakamlığı, günümüzde ulaşım araçlarının artışı ile önemini kaybeden at biniciliğinin teşvik edilmesi ve geçmişte çok yaygın olan bu sporun Arpaçay'da yeniden canlandırılması amacıyla rahvan at yarışları organize etti. Bu yıl ilki düzenlenecek yarışların, sadece rahvan koşu kategorisinde yapılacağı ve Türkiye'deki tüm atların yarışmaya katılabilecekleri bildirildi. Katılımcılara at biniciliği teşvik amaçlı olarak, birinciye 5 bin, ikinciye 2 bin 500 ve üçüncüye de bin TL nakit ödül ile kupa, tüm katılımcılara ise sertifika verilecek. Diğer taraftan nalbantlık sanatını Arpaçay'da icra eden en eski nalbantlara plaket takdimi yapılacak.

Yarışları izlemek isteyen vatandaşlar kurtuluş günü etkinliklerinin bitiminden sonra saat 10.30 itibarıyla otobüslerle ilçe merkezine 700 metre uzaklıktaki at yarışları pistine taşınacak. Programda değişiklik yapılması durumunda kamuoyuna www.arpacay.gov.tr adresinden duyurulacağı kaydedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER