ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 20:17

ARMONİ, 100 genç kıza balık tutmayı öğretecek

ARMONİ, 100 genç kıza balık tutmayı öğretecek


Çorum Armoni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ARMONİ) tarafından oluşturulan ''Gençlere, Girişimcilik Oltasıyla Balık Tutmayı, Öğretmek' isimli projeye bakanlık onay verdi. Dernek tarafından hazırlanıp Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulan projenin, bakanlığın 1'nci çağrı döneminde kabul edildiği belirtildi. Toplam 10 ay sürecek projeyle 100 genç kızın, girişimcilik ruhunun, kişisel, sosyal ve sanatsal yönden geliştirilip bilinçlendirilmesiyle toplumun gereksinim duyduğu ürünleri üreten, hizmetleri sunan, ticaret yapan bireyler olarak yetiştirilmesi amaçlanıyor.

        Armoni Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Huriye Çoban, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gençleri akademik ve sosyal yönden desteklemenin derneğin amaçlarından biri olduğunu belirtti.

        Projenin yönetim görevinin de gençlere verilmesiyle çeşitli tecrübeler kazanmalarına sosyal ve akademik yönden geliştirmelerine katkı sağlayacağını söyleyen Çoban, daha etkin bireyler yetiştirmek için çalışmalarının süreceğini kaydetti.

        Proje koordinatörü ve Sev-Genç Platformu Başkanı Pınar Deniz ise maddi manevi kazanç sağlamayı hedefleyen, bu amaçla kendi işini kurmak için harekete geçen ve iş fikrini gerçekleştirmek, ülke refahını arttırmak amacı ile bu projenin yapıldığını kaydetti.

        Proje kapsamında gençlerin girişimcilik ruhu ve bilincinin gelişmesine katkı sağlamanın amaçlandığını dile getiren Deniz, "Kişisel gelişim seminerleri medya okur yazarlığı konusunda bilgilendirilme ,sinema, tiyatro faaliyetleri yapılarak hedef kitlenin sosyal ve sanatsal yönleri, kişisel becerileri, bilinç düzeyleri arttırılacaktır." dedi.

        Ayrıca ARMONİ derneği bünyesinde girişimcilik faaliyetlerinin desteklenmesi, sosyal, kültürel faaliyetlerin devamı için, proje başlangıcında kurulan proje ofisinin 'Gençler için akademik, sosyal ve kültürel merkez' haline getirileceğini dile getiren Deniz, ''Gençlerin gelişmiş üniversitelere göre dezavantajlı durumda oldukları, akademik, sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirmelerine destek olacak bir merkeze sahip olacakları ve fırsat eşitliği sağlanmasına katkıda bulunacağız. Projemiz başlangıcı şu aşama da başarılı bir şekilde yürütülmeye başlanmıştır. Biz platform olarak, ulusal bazda çalışmalar yürütmek ve kentimize katkı sağlamak için gençlerin her alanda faaliyet göstermesini, ulusal alanda boy göstermesi, yeni fikirler ortaya koymaları için çalışmalar yapıyoruz.'' diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER