ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ağustos 2014 Pazar 13:39

Arınç, eşiyle birlikte oy kullandı

Arınç, eşiyle birlikte oy kullandı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, oyunu Beştepe’deki Sofuoğlu İlkokulu’nda kullandı.


Beştepe’deki Sofuoğlu İlkokulu’na eşi Münevver Arınç ile gelen Bülent Arınç, kayıtlı olduğu 3069 numaralı sandığın bulunduğu salona gelerek oylarını kullandı.

Vatandaşlarla tokalaşan ve sohbet eden Arınç, sandık görevlilerince yapılan kontrollerin ardından oyunu kullandı. Arınç, okuldan ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde eşiyle birlikte oylarını kullandıklarını, demokrasi ve siyaset için önemli bir gün olduğunu ifade eden Arınç, şunları aktardı:

“Vatanımıza, milletimize, hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Önemli bir seçim yapıyoruz. İlk defa halkımız tarafından cumhurbaşkanımız doğrudan seçiliyor. Demokrasi de geldiğimiz iyi bir noktadır. Bunun için 7 sene bekledik. 2007 yılında Başkanı olduğum Meclis’te cumhurbaşkanı halk seçmeli çıkmıştı. Referandumda da halkımız yüzde 70’e yakın bir kabulle bunu benimsemişti. Sayın Gül’ün süresinin dolmasıyla birlikte artık cumhurbaşkanını seçiyor. Bundan dolayı mutluyum. Cumhurbaşkanının halkın doğrudan seçmesiyle de siyaset tarihimizde, demokrasi tarihimizde yeni önemli bir dönem başlıyor. Bu dönemde daha güçlü bir cumhurbaşkanı halkın yüzde 50’den daha fazlasının oyunu almış bir cumhurbaşkanı, hükümetle uyum içerisinde çalışabilecek, ülkeyi önündeki hedeflere götürecek cumhurbaşkanı seçimi de yapıyoruz.”

Türk siyaset tarihinde yeni açılacak önemli bir sayfada rol aldıkları için son derece mutlu olduğunu söyleyen Arınç, “Başından bu yana büyük bir güvenlik içerisinde seçimler yapıldı. YSK’nın tayin ettiği ölçüler, kriterler içerisinde seçim yapıyoruz. Anayasa da gösterilen eşit, adil, özgür bir biçimde yapılması tamamen YSK’nın ve onun emrinde bulunan kurumların görevidir. Bugüne kadar bir asama olmadığı düşüncesindeyim. Akşam saatlerinde sonuçları alacağız. Türkiye’nin bundan sonra çok daha güçlü şekilde yoluna devam edeceğine umut ediyorum” diye konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER