ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 16:10

Ardahanlılar Kabe'ye sanal ziyaret yaptı


Ardahanlılar tarihçi-yazar Talha Uğurluel eşliğinde Kabe’ye sanal ziyaret yaptı. Talha Uğurluel 25 yıllık Kabe çalışmasını dün gece Ardahanlılar ile paylaştı. Ardahan Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleşen programa katılım yoğun oldu. Maneviyatın had safhaya çıktığı gece de Kabe'nin geçmişten günümüze tüm fotoğraf ve gravürleri izleyicilere sunuldu. Konuklar da adeta oraları gezip görmüş oldu.

Uğurluel sunum sonrası yaptığı konuşmada, yıllardır Arap yarımadasında program yaptığını, defalarca o bölgelere gittiğini belirtip, "Gerçekten oralarda olmak farklı, çok farklı bir duygu. Bugün Ardahandayım. Çok iyi bir topluluk var. Gerçekten de konuya çok hakimler ve de Kabe özlemi çektikleri belli. Çok güzel bir gece oldu. Program hiç bitmesin istedim. Buraya gelmemize vesile olan herkese teşekkür ederim.'' şeklinde konuştu.

Programa katılan davetliler de unutamayacakları bir gece yaşadıklarını belirttiler. Programa kendini kaptıran Murat Atmaca, ’’Gerçekten de bu gece Kabe'ye gitmiş kadar olduk. Bu çok farklı bir duygu.’’ dedi.

Programın ardından araştırmacı-tarihçi-yazar Talha Uğurluel okurlarına kitaplarını imzaladı. Ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER