ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 17:51

Arabacı: İslam ülkeleri zulme sessiz kalmamalı


Türk Diyanet Vakıf Sen Adana Şube Başkanı Ayhan Arabacı, Mısır ve Suriye’deki kimyasal silah saldırısının bir katliam, vahşet ve insanlık suçu olduğunu ifade etti.

Mısır ve Suriye'de yaşanan olaylara sessiz kalmamak gerektiğini kaydeden Türk Diyanet Vakıf Sen Adana il Başkanı Ayhan Arabacı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Arzumuz, niyetimiz, yaşanan bu acıların bir an önce sona ermesidir. Katledilen bu Müslümanların bu zulümlerden kurtulmasını biz ümit ediyoruz. Batı seyirci kalıyor. Dünyanın gözleri önünde bu katliamlar yaşanırken, karşı çıkmak yerine sessiz kalınıyor, destek veriliyor. Buna karşı Türk Diyanet Vakıf Sen'in duruşu kararlılıkla devam edecektir.” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler'in, Suriye, Mısır ve Arakan’da yaşanan katliamlara seyirci kalmalarının kabul edilir olmadığına vurgu yapan Arabacı, "Özellikle Ortadoğu’da bugüne kadar her türlü silahı, kimyasal silah dahil, satarak para kazanan ve insanların kanına giren Batılı emperyalist ülkeler yaptıklarıyla övünebilirler. Buna uşak olan ve kendi insanlarını katleden İslam ülkelerinin yöneticileri de bu övünçle sevinebilirler. Bu hainliklerin, bu vahşet ve gözyaşlarının bir an önce bitirilmesi için kim ne yapacaksa bir an önce yapmalıdır." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER